SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kuluary sejmowe „dla poprawy bezpieczeństwa” zamknięto dla dziennikarzy

Pod koniec ub.r. marszałek Sejmu Marek Kuchciński zmienił zarządzenie, mówiące o dostępie dziennikarzy z przepustkami do kuluarów sejmowych. - To dla poprawy bezpieczeństwa - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Sejmu.

fot. papArticle

W środę niektórzy dziennikarze pracujący w Sejmie narzekali na Twitterze, że Straż Marszałkowska nie pozwoliła im wejść do kuluarów. Chodzi o wąski korytarz, otaczający salę plenarną. Po zakończeniu posiedzeń lub w trakcie przerw, kiedy posłowie wychodzą z Sali, dziennikarze mogli z nimi rozmawiać i nagrywać wypowiezi. Teraz jest to niemożliwe.

 

- Zmiany zostały przeprowadzone na prośbę posłów dla poprawy bezpieczeństwa i porządku - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Sejmu.

Zmiana w regulaminie została zapisana w zarządzeniu nr 22 z dnia 31 grudnia ub.r., wydanym przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i zaaprobowanym przez marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. O zmianie poinformowani zostali przedstawiciele wszystkich klubów poselskich na Konwencie Seniorów. W środę nie udało nam się dowiedzieć, czy członkowie Konwentu sprzeciwiali się przedstawionym zmianom w regulaminie.

Kuluary sejmowe ostatni raz w 2007 roku zamknął przed dziennikarzami marszałek PiS Ludwik Dorn. Kilka miesięcy później nowy rząd Platformy Obywatelskiej odwołał zarządzenie, utrzymując utrudniony dostęp do hotelu sejmowego.

  • Więcej informacji:
  • Sejm
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kuluary sejmowe „dla poprawy bezpieczeństwa” zamknięto dla dziennikarzy

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
San Martin
Władza bliżej narodu.
Kochani, czego wy się tak wstydzicie? Przecież to dobra zmiana dla dobra narodu...
A może już wstyd patrzeć do lustra?
odpowiedź
User
Wybrańcy narodu
Wybrańcy narodu nie będą się przecież ciągle potykać o dziennikarzy... ci dziennikarze zadają tak dużo niewygodnych pytań, czepiają się, przeszkadzają pracować nad dobrą zmianą...
odpowiedź
User
Cz. Probosz
Niepokojące wieści nadchodzą z Warszawy z ulicy Wiejskiej 2/4/6. Bardzo niepokojące....
odpowiedź