SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kurski ujawnił uzasadnienie odwołania Wildsteina

Uzasadnienie odwołania Bronisława Wildsteina z funkcji prezesa TVP przedstawiono we wtorkowym programie telewizji TVN - "Teraz My".

Poseł PiS Jacek Kurski w programie "Teraz My" w TVN ujawnił treść pisemnego uzasadnienia odwołania przez Radę Nadzorczą TVP Bronisława Wildsteina z funkcji prezesa spółki. Uzasadnienia tego nie znał odwołany prezes.

Rada Nadzorcza TVP S.A. umotywowała swoją decyzję: brakiem należytej współpracy między Radą Nadzorczą a Prezesem Zarządu; brakiem efektów realizacji zamierzeń restrukturyzacyjnych przedstawionych przez Prezesa Zarządu Radzie Nadzorczej w czerwcu 2006 r.; niezadowalającym stanem finansów TVP S.A. oraz brakiem porozumienia i narastającymi konfliktami w Zarządzie.

W związku z powyższym Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej S.A. uznała, iż zarządzanie spółką przez Prezesa Zarządu Bronisława Wildsteina nie było właściwe i w tajnym głosowaniu podjęła decyzję o jego odwołaniu.

Bronisław Wildstein zakwestionował uzasadnienie, a zarzuty o złym stanie finansów spółki nazwał "insynuacjami". - Ja bym radził zapytać jakiegokolwiek specjalistę od zarządzania, co sądzi o tego typu postawieniu sprawy - powiedział były prezes TVP.

P.o. prezesa telewizji publicznej został Andrzej Urbański.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kurski ujawnił uzasadnienie odwołania Wildsteina

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl