SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kwiatkowski jeszcze porządzi TVP

Nowy prezes TVP prawie na pewno nie do końca roku

Prawie na pewno do końca roku nie zostanie wyłoniony zwycięzca konkursu na prezesa zarządu TVP. Na zakończonym w środę w nocy posiedzeniu Rada Nadzorcza telewizji nie doszła do porozumienia w sprawie terminu spotkań z kandydatami.

Podczas posiedzenia poparcia nie uzyskał żaden z dwóch wniosków, który wyznaczał harmonogram spotkań RN z kandydatami (odpowiednio na 20-21 grudnia i 9-10 stycznia).

Rada ustaliła jedynie, że umowa z firmą Mabor, która ma przeprowadzić audyt kandydatów na stanowiska w zarządzie TVP ma zostać podpisana jeszcze w środę. Audyt osób ubiegających się o fotel prezesa telewizji publicznej ma zostać zakończony do 17 grudnia; badanie wszystkich kandydatów - do końca roku.

RN dyskutowała nad sposobem wyboru kandydatów do kolejnego etapu konkursu. Po pierwszej selekcji o stanowisko prezesa ubiega się 10 osób; po audycie i rozmowach z Radą mają zostać tylko trzy. Rada ustaliła, że każdy z jej członków będzie mógł oddać tylko jeden głos, na osobę którą rekomenduje do dalszej części konkursu. Przejdą ci z kandydatów, którzy otrzymają najwięcej głosów.

W ostatecznym głosowaniu musi brać udział minimum 7 członków Rady, a kandydat do fotela prezesa TVP musi uzyskać przynajmniej 6 głosów.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kwiatkowski jeszcze porządzi TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl