SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kwiatkowski przyznał się do porażki

Oddajemy firmę w co najmniej dobrym stanie - powiedział podczas środowej konferencji prasowej w Warszawie były prezes TVP Robert Kwiatkowski

Za swoją porażkę uznał to, że nie udało się zmienić ustawy o rtv i tym samym przyspieszyć rozwoju telewizji publicznej.

Kwiatkowski przypomniał, że zysk netto spółki w 2003 r. to ponad 83 mln zł, oglądalność telewizji - 54 proc.

Dodał, że satysfakcjonuje go skład nowego zarządu TVP, bo jest to grono osób z dużymi kwalifikacjami. Zaznaczył jednak, że 5 osób w zarządzie nie jest dobrym rozwiązaniem dla telewizji publicznej.

Mówiąc o porażce, wspomniał o braku nowelizacji ustawy o rtv. "Boleję nad tym, że państwo polskie nie jest w stanie zmieniać prawa tak, by dostosowywać go do wymogów nowoczesności" - dodał. (Były prezes TVP Robert Kwiatkowski we wtorek zeznawał w charakterze świadka w procesie Lwa Rywina, oskarżonego o płatną protekcję wobec Agory).

Zapytany o plany na przyszłość, Kwiatkowski powiedział, że do końca życia będzie postrzegany jako były prezes TVP. Dodał, że nie zamierza pracować już w firmie państwowej, "bo państwo polskie niszczy swą własność". Przyznał, że ma kilka propozycji pracy, ale na razie nie zamierza z nich skorzystać. Chce odpocząć, czeka także na zakończenie prac komisji śledczej badającej tzw. aferę Rywina. Kwiatkowski powiedział, że niedługo podejmie decyzję w sprawie udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Kwiatkowski zakończył pracę na stanowisku prezesa TVP 17 lutego, zgodnie z uchwałą rady nadzorczej spółki.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kwiatkowski przyznał się do porażki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl