SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Łatka nie od Microsoftu

Specjaliści ds. zabezpieczeń zalecają jak najszybsze załatanie wykrytej ostatnio luki w systemie Windows.

Przedstawiciele Internet Storm Center (ISC) z SANS Institute radzą wszystkim posiadaczom Windowsa jak najszybsze ściągnięcie z sieci łatki likwidującej problem związany z wykrytą ostatnio luką w zabezpieczeniach wspomnianego systemu. Co ciekawe twórcą odpowiedniego patch`a nie jest Microsoft. Stosowną łatkę można znaleźć na stronie: http://www.hexblog.com/2005/12/wmf_vuln.html.

Specjaliści radzą jak najszybsze zainstalowanie patcha. Przekonują oni niezdecydowanych użytkowników, że w żaden sposób nie wpłynie ona negatywnie ani na system, ani też na prawidłową pracę komputera. Dodają również, że w momencie opublikowania przez Microsoft odpowiedniej łatki należy ją również jak najszybciej zainstalować na swoim PC.

Przypomnijmy, że luka w zabezpieczeniach związana jest z obsługą przez Windows plików typu wmf. Spreparowane pliki graficzne tego formatu, mogą sprawić, że kontrolę nad komputerem danego użytkownika może przejąć osoba z zewnątrz. Dodajmy, że firmy antywirusowe monitorujące wykorzystanie luki, zanotowały już pierwsze próby jej wykorzystania.

Najwcześniej w najbliższy wtorek Microsoft wypuści łatę, która poradzi sobie z opisanym wyżej błędem systemu Windows.

Firma poinformowała, że stworzyła już odpowiedni patch, ale musi on zostać przetestowany przed oficjalną premierą. Gigant zapowiedział, że ma nadzieję wypuścić go wraz ze swoim comiesięcznym biuletynem bezpieczeństwa w najbliższy wtorek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Łatka nie od Microsoftu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl