SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lech Kaczyński zamierza wykończyć Monikę Olejnik

TVN wysłał do KRRiT skargę na prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Sprawadotyczy starcia, do którego doszło poza anteną między MonikąOlejnik a prezydentem w środę tuż po programie "Kropka nad i".Rozmowa była na tyle nieprzyjemna, że dziennikarka się popłakała.

Olejnik twierdziła, że prezydent miał do niej powiedzieć m.in.:"znalazła się pani na mojej liście", "wykończę panią", "jeszczepani pożałuje".

- Jesteśmy zbulwersowani, bo naszym zdaniem jest to wydarzeniebez precedensu - mówi rzecznik TVN Karol Smoląg. W piątek późnympopołudniem prezydent zadzwonił do dziennikarki i przeprosił zaswoje zachowanie.

Dziennikarka rozmawiała z prezydentem nt. szczytu Unii. LechKaczyński zasugerował Olejnik, że jest bardziej przychylnapremierowi niż jemu. Ostro zareagował też na stwierdzeniedziennikarki, że to on zgodził się na niekorzystny dla Polskipakiet klimatyczny. - Ja rozumiem, że reprezentuje pani określoneinteresy - odpowiedział prezydent Lech Kaczyński.

Po programie Olejnik miała wypytywać prezydenta, co miał namyśli, mówiąc, że reprezentuje ona określone interesy. Rozmowa byłana tyle nieprzyjemna, że dziennikarka się popłakała.

Prezydent miał do Olejnik powiedzieć m.in. "znalazła się pani namojej liście" i "wykończę panią". I te właśnie cytaty znalazły sięw skardze TVN do KRRiT.

Kownacki zaprzecza
To, co zostałopowiedziane o starciu prezydenta Lecha Kaczyńskiego z dziennikarkąMoniką Olejnik po środowym programie "Kropka nad i" w TVN 24, jest"grubą przesadą" - uważa szef Kancelarii Prezydenta PiotrKownacki.

Według interpretacji prezydenckiego ministra "doszło dorzeczywiście niezbyt przyjemnej rozmowy po tym, jak na pytaniedotyczące Lecha Wałęsy pan prezydent powiedział, że wcześniejwielokrotnie i on, i jego brat byli obrażani przez Lecha Wałęsę izapytał, czy można ich obrażać".

Zdaniem Kownackiego "pani Monika Olejnik dała do zrozumienia, żebrata pana prezydenta obrażać można, co go (prezydenta) po prostuzdenerwowało".

Dołącz do dyskusji: Lech Kaczyński zamierza wykończyć Monikę Olejnik

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ogórek
Rozmowa nie nagrana nie istnieje. Wciskaliście kity, wciskacie ludziom kity, ale w końcu to my - zwykli ludzie was zakitujemy
odpowiedź
User
pliszek
cały sztab ludzi prezydenta jest zakłamany jak on,wstydziłem się tego prezydenta
odpowiedź
User
Jozef
Olejnik to "czerwona" dziennikarka prosto z PRL-u wiec czemu tu się dziwić. Sama ostro potrafi dobrze pojechać, obrazić - szczególnie ludzi o innych poglądach od niej.
odpowiedź