SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lepper przeprosił za Hitlera

Szef Samoobrony jednak się tłumaczy z wypowiedzi o faszyzmie

Andrzej Lepper twierdzi,że nie chciał hołubić Hitlera. Przeprasza wszystkich, którzy poczuli się dotknięci jego pochwałą polityki faszystowskich Niemiec - infiormuje "Życie Warszawy".

Przeprosi pan Polaków, tak jak chce Młodzież Wszechpolska, za słowa, które ukazały się tydzień temu w Życiu Warszawy? Powiedział pan, że Adolf Hitler miał naprawdę dobry program... - zapytał w oi±tek w programie "Woronicza 17" Andrzeja Leppera dziennikarz TVP1 Grzegorz Nawrocki.

Lepper nie od razu się pokajał. Najpierw zaatakował dziennikarkę ŻW. - Pani redaktor wybiórczo przeprowadziła wywiad ze mną. Wybrała jedno zdanie z kontekstu, które jej pasowało... - mówił, po czym tłumaczył, że "były dwie szkoły wychodzenia z wielkiego kryzysu - szkoła Stanów Zjednoczonych Roosevelta i szkoła niemiecka". - Czy nam się to podoba, czy nie, wtedy rządził Hitler - dodał.

Wtedy prowadzący rozmowę przypomniał, że przecież "redaktor naczelny Życia Warszawy ma kasetę z tym nagraniem". Lepper zmienił ton: - Wysłałem sprostowanie do gazety, ale jakoś miejsca zabrakło. Jeżeli zostałem źle zrozumiany, przepraszam.

Bo ja nie mam zamiaru hołubić Hitlera i innych faszystów - powiedział. - Czyli moje pytanie jest nieaktualne? - dopytywał się dziennikarz. - Nieaktualne - zapewniał Lepper. Jednak w liście (a nie sprostowaniu) przesłanym do naszej redakcji trudno dopatrzyć się skruchy. Przepraszał bowiem nie za siebie, ale za innych. "Za upokorzenia i bestialstwo, jakiego dopuścili się wobec Pana Marka Edelmana oraz wszystkich ofiar nazizmu cyniczni politycy i dziennikarze przy okazji bezprecedensowej krucjaty prowadzonej przeciwko Samoobronie RP i jej liderom - przepraszam" - napisał.

W wywiadzie udzielonym tydzień temu Życiu Warszawy przewodniczący Samoobrony powiedział m.in. "Adolf Hitler postawił Niemcy na nogi, zlikwidował bezrobocie, stworzył szeroki front pracy".

Następnego dnia po publikacji zdementował swoje słowa, a dyrektor biura Samoobrony Janusz Maksymiuk złożył doniesienie do prokuratora generalnego w sprawie naruszenia dóbr osobistych. Przedwczoraj radomska Młodzież Wszechpolska zażądała od Leppera publicznego przeproszenia Polaków, którzy w czasie wojny walczyli z Niemcami.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lepper przeprosił za Hitlera

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl