SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Lepsze mapy Yahoo!

Podążając drogą wyznaczoną m.in. przez Google i Microsoft, Yahoo! uzbraja swoje mapy w zdjęcia satelitarne z zintegrowanymi siatkami linii dróg.

Firma chwali się mapą Stanów Zjednoczonych oferującą skalę rzędu piksel na metr. W innych miejscach świata dokładność map wygląda nieco gorzej i wynosi do około 15 metrów na piksel.

Firma wykorzystała przy tworzeniu swojego, znajdującego się nadal w fazie beta, serwisu znanej z sieci technologii Flash. Miało to pozwolić Yahoo! na zapewnienie użytkownikom poziomu interaktywności niedostępnego w innych podobnych serwisach. Czy to się udało możecie sprawdzić własnoręcznie.

Serwis zapewnia internautom planowanie podróży z uwzględnieniem wielu punktów. Przykładowo, internauta może zaznaczyć na mapie interesujące go miejsca, a serwis wyznaczy trasę obejmującą te punkty (funkcja znana z systemów nawigacji satelitarnej). Poniżej ilustracja z fragmentem Nowego Jorku.

http://maps.yahoo.com/beta/

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lepsze mapy Yahoo!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl