SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lepsze wyniki Sony Ericsson

Liczba aparatów dostarczonych w trzecim kwartale 2005 roku sięgnęła 13,8 miliona, co stanowi wzrost o 29 proc. w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku oraz wzrost o 17 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału bieżącego roku.

Liczba sprzedanych aparatów rośnie znacznie szybciej niż rynek. Sprzedaż w tym kwartale przyniosła 2.055 milionów euro, co daje 22 proc. wzrost rok do roku. Dochód brutto wyniósł 151 milionów euro, zaś dochód netto sięgnął 104 miliony euro, co stanowi przyrost odpowiednio 15 i 14 milionów euro rok do roku.

Firma Sony Ericsson nieustannie zwiększała nakłady inwestycyjne na marketing oraz badania i rozwój w celu zapewnienia wsparcia przy rozbudowywaniu portfela.

Firma Sony Ericsson zaczęła zbierać plony z wcześniejszego zwiększenia nakładów inwestycyjnych na badania i rozwój, rozbudowując swój portfel produktów o takie doskonałe modele, jak K750i - nagradzany telefon z aparatem cyfrowym o rozdzielczości 2 megapikseli z funkcją autofocus, pierwszy telefon z rodziny Walkman - W800i, który odniósł niesamowity sukces, oraz aparaty z rodziny K600, które wprowadziły telefony UMTS Sony Ericsson do średniej kategorii cenowej.

Firma rozwijała się w tym kwartale szybciej niż rynek. Pozytywny wpływ miała również popularność bardziej zaawansowanych telefonów, która podniosła rangę modeli tańszych, skierowanych do szerszego odbiorcy, takich jak T290i, J210i czy K300i. Średnia cena sprzedaży (ASP) wzrosła w tym kwartale, odzwierciedlając wprowadzenie do oferty pewnej liczby produktów bardziej zaawansowanych.

Ogólnoświatowy rynek telefonów komórkowych rósł szybciej, niż tego oczekiwano, wobec czego firma Sony Ericsson skorygowała swoją prognozę dla rynku ogólnoświatowego na rok 2005 do przeszło 760 milionów aparatów.

-To był dobry kwartał dla Sony Ericsson, co dowodzi, iż obrana przez nas strategia rozbudowywania portfela produktów w górę, w kierunku najlepszych w swojej klasie telefonów z aparatami cyfrowymi, odtwarzaczami muzyki oraz telefonów trzeciej generacji, przy jednoczesnym zwiększeniu liczby telefonów w bardziej przystępnych cenach o atrakcyjnym wyglądzie zaczyna owocować. Coraz więcej zyskujemy na możliwościach, które stworzyło joint-venture między firmami Sony i Ericsson. Żywimy przekonanie, iż trzy nowe modele telefonów z rodziny Walkman, które trafią do sprzedaży w czwartym kwartale (W550, W600, W900), pozwolą firmie Sony Ericsson ustalać standardy zarówno w zakresie muzyki, jak i fotografii cyfrowej - powiedział Miles Flint, Prezes Sony Ericsson.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lepsze wyniki Sony Ericsson

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl