SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Licencje Office 2007 i Windows Vista za darmo

Firma Microsoft poinformowała o rozpoczęciu programów Gwarancja Technologii dla Microsoft Office i Express Upgrade dla Windows.

W ramach oferty w okresie świątecznym klienci nabywający system operacyjny Windows XP (z nowym komputerem) lub pakiet Office 2003 (z komputerem lub w paczce detalicznej) uzyskają prawo do otrzymania bezpłatnej aktualizacji oprogramowania odpowiednio do wersji Windows Vista lub Microsoft Office 2007. W przypadku aktualizacji do systemu Windows Vista programem tym zostały objęte wyłącznie nowe komputery PC oznaczone jako Windows Vista Capable (zdolne do pracy z systemem Windows Vista). Będzie to możliwe dzięki współpracy Microsoft z producentami komputerów i systemów informatycznych, którzy planują sprzedaż komputerów PC z fabrycznie zainstalowanym systemem Windows XP. Klienci, którzy zakupią pakiet Office 2003 w paczce detalicznej lub z nowym komputerem zyskują prawo zaktualizowania go do wersji Office 2007, dzięki programowi Gwarancji Technologii. Warunki obu programów obowiązują odpowiednio w okresie od 26 października 2006 r. do 28 lutego 2007 r. w przypadku Gwarancji Technologii oraz od 26 października 2006 do 15 marca 2007 roku w przypadku Express Upgrade (ekspresowe uaktualnienie do Windows Vista).

„Programy >>Express Upgrade to Windows Vista<< oraz >>Gwarancja Technologii dla Office<< ułatwią naszym klientom podjęcie decyzji o zakupie nowych komputerów PC w okresie świątecznym z obecną wersją Windows i Office i, w momencie, gdy będą dostępne finalne produkty, umożliwią przejście na wersje Windows Vista i Microsoft Office 2007” – powiedział Marcin Sowiński, Windows Client Business Group Lead w Polskim oddziale Microsoft.

Akcją są objęte komputery PC z logo Windows Vista Capable, jednak szczegółowe warunki oferty uaktualnienia zależą od poszczególnych producentów komputerów. Ponieważ uaktualnienie takie może być oferowane bezpłatnie lub ze zniżką, Klienci powinni sprawdzać warunki oferty u wybranego producenta. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie http://microsoft.com/poland/windowsvista/getready/expressupgrade.mspx. Strona dostępna jest od 6 listopada 2006.

Firma Microsoft będzie współpracować z mniejszymi producentami komputerów PC (określanymi jako lokalni producenci komputerów – ang. system builder), aby zapewnić kupony na zniżkowe uaktualnienie do systemu Windows Vista tym klientom, którzy zakupią komputery spełniające wymagania logo Windows Vista Capable. Uaktualnienie z wersji Windows XP Media Center Edition 2005 do wersji Windows Vista Home Premium oraz z wersji Windows XP Professional, Windows Tablet PC Edition i Windows XP Professional x64 Edition do wersji Windows Vista Business i Windows Vista Business 64 będą oferowane bezpłatnie (nie licząc opłat manipulacyjnych i za przesyłkę). W przypadku uaktualnienia z wersji Windows XP Home Edition do wersji Windows Vista Home Basic lub Windows Vista Home Premium uaktualnienie będzie oferowane w cenie obniżonej o 50% (w stosunku do ceny produktu w pudełku) plus opłata manipulacyjna oraz za przesyłkę.

Koszty upgradu dla Windows kształtują się nastepująco:

Z wersji...... do wersji
Koszt upgradu
Windows XP Home
Windows Vista Home Basic
39 EUR (lub 49 USD) + koszt wysyłki
Windows XP Home
Windows Vista Home Premium
63 EUR (lub 79 USD) + koszt wysyłki
Windows XP Media Center Edition 2005
Windows Vista Home Premium

Windows XP Profesional
Windows Vista Business

Koszt wysyłki będzie znany w dniu udostępnienia oprogramowania Windows Vista i wynosić będzie około 15 EUR.

Ponadto firma Microsoft zaoferuje klientom, którzy zakupią komputer PC z fabrycznie zainstalowanym oprogramowaniem Microsoft Office 2003 możliwość uaktualnienia do odpowiedniej wersji oprogramowania systemu Microsoft Office 2007.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Licencje Office 2007 i Windows Vista za darmo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl