SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Liczba abonentów Cyfrowego Polsatu spadła do 3,5 mln. 81 mln zł zysku netto

Cyfrowy Polsat zanotował w II kwartale br. wzrost przychodów, ale spadek zysku netto. Liczba klientów platformy spadła do 3,5 mln zł.

Liczba abonentów Cyfrowego Polsatu spadła do 3,5 mln. 81 mln zł zysku netto

Z raportu finansowego spółki wynika, że przychody Cyfrowego Polsatu w II kwartale 2013 r. wyniosły 735,9 mln zł, podczas gdy w II kwartale ub.r. wynosiły 714 mln zł. Analitycy szacowali, że przychody będą na poziomie 732,4 mln zł

Zysk netto Cyfrowego Polsatu w okresie od kwietnia do czerwca br. wyniósł z kolei 80,7 mln zł wobec 99,5 mln zł rok wcześniej. Okazał się on też gorszy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 86,7 mln zł. Z kolei wskaźnik EBITDA wyniósł 257,3 mln zł, co oznacza spadek o 4,7 proc.

Przychody spółki z reklamy i sponsoringu zmalały o 4,9 proc., do 226,6 mln zł, co wynikało głównie -- jak podano w raporcie - “z gorszej koniunktury na rynku reklamy”. Cyfrowy Polsat poinformował, że wartość rynku reklamy i sponsoringu w II kwartale spadła o 5,4 proc. i wyniosła 987 mln zł,

W całym I półroczu przychody Cyfrowego Polsatu ukształtowały się na poziomie 1,43 mld zł, zysk netto wyniósł 175,9 mln zł, a EBITDA - 502,6 mln zł.

Na koniec czerwca br. platforma miała 3,546 mln abonentów telewizji i było to o 0,2 proc. mniej niż rok wcześniej. Z pakietu Familijnego korzystało 2,720 mln abonentów, co oznacza spadek w ujęciu rocznym o 31 tys. Z kolei z pakietu Mini (w tym TV Mobilnej) korzystało 825 tys. abonentów, czyli o 22 tys. więcej niż rok wcześniej. Liczba klientów internetu w ciągu roku wzrosła o 88,6 tys. do 187,6 tys.

Wskaźnik odpływu abonentów (churn) w okresie zakończonym 30 czerwca br. wyniósł 8,8 proc. wobec 9,2 proc. rok wcześniej. Z kolei średni miesięczny przychód na abonenta Cyfrowego Polsatu (ARPU) wzrósł o 3,4 proc. do 40,1 zł w II kwartale 2013 r. z 38,8 zł w II kwartale ub.r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Liczba abonentów Cyfrowego Polsatu spadła do 3,5 mln. 81 mln zł zysku netto

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
oi
Cyfrowy Polsat to taka sama telewizyjna sieczka jak nc+ i sieci kablowe. Różnice są żadne, Polsat jest może bardziej przaśny niż inni, niektórym to odpowiada.
odpowiedź
User
Aumann
To zależy, na co chcesz patrzeć. Oferta przyrodniczo-popularno-naukowa w CP jest na pewno lepsza ze względu na kanały Polsat Viasat. Ja na to zwracam uwagę i dlatego jestem w CP.
odpowiedź
User
Henryk
Liczba abonentów zmniejszyła się nieznacznie, zapewne w związku z cyfryzacją, ale z tego co słychać ludzie wracają do CP, chociażby ze względu na bogatą ofertę sportową której w dvb-t nie ma.
odpowiedź