SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Liczba rachunków wzrosła o 66% w 2005 r.

Liczba rachunków inwestycyjnych w należącym do mBanku Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych (SFI) wzrosła o 65,8% wobec poprzedniego roku, a aktywa na rachunkach przyrosły średnio o 54%.

Wynika z informacji przekazanej agencji ISB przez Analizy Online, spółkę zajmującą się monitorowaniem rynku funduszy inwestycyjnych i emerytalnych.
 
„Łączne obroty platformy osiągnęły poziom 1,6 mld zł. Klienci SFI otworzyli 52.282 nowe rachunki inwestycyjne, co spowodowało ich wzrost, w porównaniu z końcem 2004 roku, o 65,8%. Nowe rachunki spowodowały oczywiście napływ nowych środków do funduszy inwestycyjnych. Dzięki supermarketowi ich aktywa zwiększyły się w minionym roku o prawie 200 mln zł” – podano w materiałach.
 
Analizy Online zwracają uwagę, że wyniki SFI pokazują, iż inwestorzy chętnie korzystają z możliwości nabywania produktów finansowych za pośrednictwem internetu.
 
„Podczas gdy, dzięki nowym środkom, aktywa wszystkich funduszy inwestycyjnych wzrosły w minionym roku o 49%, przyrost aktywów w SFI wyniósł prawie 54%. Niewątpliwie bardzo zachęcający, jeśli chodzi o inwestycje przez internet jest fakt, że zakup jednostek uczestnictwa nie jest tu obciążany opłatami manipulacyjnymi, które zwłaszcza w funduszach akcyjnych i zrównoważonych są bardzo wysokie (4-5% wartości wpłaty)” – czytamy w materiałach.
 
Średnia wartość rejestru spadła do 4342 zł w 2005 roku z 4683 zł w 2004 roku.
 
„Wartości te pokazują, że aktywnym klientem SFI są raczej ludzie młodzi, dysponujący relatywnie niskim kapitałem, zainteresowani aktywnymi inwestycjami za pośrednictwem platformy” – czytamy dalej.
 
W ofercie SFO znajdują się 72 otwarte fundusze inwestycyjne należące do dziesięciu TFI (Union Investment TFI, SEB TFI, PZU TFI, GTFI TFI, AIG TFI, TFI Skarbiec, DWS TFI, BPH TFI, TFI Banku Handlowego i TFI Allianz).
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Liczba rachunków wzrosła o 66% w 2005 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl