SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lidl kolejną siecią z limitem na zakup cukru

Sieć dyskontów Lidl w piątek 22 lipca wprowadziła limit na zakup cukru. Na jeden paragon można teraz kupić 10 kg tego produktu - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Takie same ograniczenia wprowadziły wcześniej Biedronko, Netto i Stokrotka. Natomiast w sklepach Aldi limit jest zdecydowanie ostrzejszy.

fot. materiały prasoweArticle

- Z naszych obserwacji wynika, że wzmożony w ostatnich tygodniach popyt na cukier jest spowodowany hurtowymi zakupami przedsiębiorstw w naszych sklepach. Działanie to uniemożliwiało utrzymanie pełnej dostępności dla klienta detalicznego. Przedmiotem działalności ponad 800 sklepów Lidl Polska jest sprzedaż detaliczna towarów, która zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności (PKD) polega na sprzedaży artykułów dla potrzeb gospodarstw domowych i dla użytku osobistego. Aby zapewnić dostępność tego produktu każdemu klientowi, w dniu 22 lipca wprowadziliśmy reglamentację – klient może na jednym paragonie kupić maksymalnie 10 kg cukru - mówi Wirtualnemedia.pl Aleksandra Robaszkiewicz, szefowa komunikacji Lidla.

Robaszkiewicz zapewnia, że dostawy do magazynów centralnych i z magazynów do sklepów prowadzone są w trybie ciągłym i przejściowe braki towaru w wybranych obiektach wkrótce zostaną uzupełnione.

Ograniczenia w sprzedaży cukru wprowadziła również sieć Kaufland.

- Od kilku dni w naszych sklepach obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na cukier. Mimo to niezmiennie jesteśmy w stanie oferować naszym klientom towar w ilości odpowiadającej konsumpcji w gospodarstwach domowych. W celu zapewnienia powszechnej dostępności produktu ograniczyliśmy sprzedaż cukru do 10 kg na osobę - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl w piątek popołudniu Maja Szewczyk,  dyrektor działu komunikacji korporacyjnej Kaufland Polska.

Aldi z ostrzejszym limitem niż pozostałe sieci

Od środy limit 10 kg cukru na paragon wprowadziła największa sieć dyskontów w Polsce, czyli Biedronka. Taki sam limit pojawił się też w sieciach Netto i Stokrotka. Z kolei w Aldi można kupić 5 kg cukru na jeden paragon.

Poza cukrem w sklepach sieci Biedronka zdarzają się braki też mleka, śmietany, oleju i innych produktów. Temat podchwyciły media, uzasadnienia szukając w sytuacji wojennej w Ukrainie, brakach kadrowych na magazynach czy wzmożonym popycie związanym z inflacją.

- Cały rynek boryka się aktualnie z przejściowymi wyzwaniami dla dostawców, w wielu kategoriach produktowych. Jednocześnie, mimo tych wyzwań, w ogólnej skali kraju service level dostaw w naszej sieci w lipcu br. poprawił się o 6 punktów procentowych, a robimy wszystko, by w najbliższym czasie zapewnić pełną dostępność towarów - mówił nam w środę Marcin Hadaj z działu komunikacji Jeronimo Martins Polska.

Lidl w całej Polsce z ponad 810 placówkami

Lidl ma w Polsce ponad 810 sklepów. W roku finansowym od marca 2020 do lutego 2021 r. wpływy netto spółki komandytowej Lidl, odpowiadającej za działalność Lidl Polska, ze sprzedaży towarów i materiałów wyniosły 23,85 mld zł, wobec 21,69 mld zł rok wcześniej. Natomiast przychody netto ze sprzedaży produktów wzrosły z 14,11 do 21,16 mln zł. Obecnie sieć zatrudnia w Polsce ponad 25 tys. pracowników.

Dołącz do dyskusji: Lidl kolejną siecią z limitem na zakup cukru

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
POL
Limit na najważniejsze produkty, takie jak mąka, cukier i kasza, powinien obowiązywać na stałe, a nie wprowadza się go dopiero po wybuchu paniki.
odpowiedź
User
Tomek
Jak ktoś potrzebuje hurtowych ilości to niech kupuje w hurtowni, a nie ogołaca sklepy detaliczne!
odpowiedź
User
gstef
Patrzcie... Sasin ledwo otworzył holding spożywczy i już nie ma cukru...
odpowiedź