SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Lis, Gugała, Miszczak, Kurski, Chrabota i Braun wśród odznaczonych przez prezydenta

Juliusz Braun został odznaczony przez prezydenta Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, natomiast Bogusław Chrabota, Jarosław Gugała, Tomasz Lis, Edward Miszczak, Edward Krzemień, Jarosław Kurski, Małgorzata Szejnert i Sławomir Siwek - Krzyżami Oficerskimi Orderu Odrodzenia Polski.

Bronisław Komorowski odznacza Hannę Suchocką, fot. Łukasz Kamiński Article

Prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun otrzymał w czwartek z rąk prezydenta Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski jako jedna z dziewięciu osób. Odznaczenie przyznano „za wybitne zasługi dla przemian demokratycznych w Polsce, za wkład w rozwój wolnych mediów i niezależnego dziennikarstwa, za działalność państwową i publiczną”.

Bogusław Chrabota (obecnie redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, wcześniej związany przez wiele lat z Polsatem), Jarosław Gugała (szef „Wydarzeń” w Polsacie, w przeszłości pracował m.in. w TVP), Tomasz Lis (redaktor naczelny „Newsweeka” i publicysta w TVP2, w przeszłości pracujący też w Polsacie i TVN) oraz Edward Miszczak (dyrektor programowy TVN, wcześniej związany z RMF FM) otrzymali Krzyże Oficerskie Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz wolności słowa w Polsce, za wkład w rozwój wolnych mediów i niezależnego dziennikarstwa”.

Takie samo odznaczenie „za wybitne zasługi w budowaniu niezależnej prasy w Polsce, za pielęgnowanie wartości, jakie legły u podstaw polskich przemian demokratycznych, za wkład w rozwój nowoczesnej publicystyki i przestrzeganie wysokich standardów w pracy dziennikarskiej, redakcyjnej i menadżerskiej” otrzymali Edward Krzemień (szef portalu Wyborcza.pl, wcześniej pracujący w „Gazecie Wyborczej”), Jarosław Kurski (wicenaczelny „Gazety Wyborczej”), Małgorzata Szejnert (reportażystka współzałożycielka „Gazecie Wyborczej”, w której przez 15 lat kierowała działem reportażu) oraz Krystyna Naszkowska. Z kolei Sławomir Siwek (w latach 80. związany z prasą opozycyjną, a potem m.in. prezes Fundacji Prasowej „Solidarność”, szef wydawnictwa „TR Obserwator” i w latach 2006-2009 członek zarządu TVP) został odznaczony „za wybitne zasługi dla przemian demokratycznych w Polsce, za wkład w rozwój wolnych mediów i niezależnego dziennikarstwa, za działalność państwową i publiczną”.

>>>> Lis, Gugała, Miszczak, Kurski, Chrabota i Braun odznaczeni przez prezydenta (foto)

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał Adam Pieczyński (obecnie członek zarządu i dyrektor departamentu informacji TVN, wcześniej związany m.in. z TVP, RTL7 i Polskim Radiem) „za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz wolności słowa w Polsce, za wkład w rozwój wolnych mediów i niezależnego dziennikarstwa”.

W czwartek prezydent Bronisław Komorowski z okazji 25-lecia wolności w Polsce wręczył ogółem 59 odznaczeń. Najwyższe - Order Orła Białego - otrzymała Hanna Suchocka „w uznaniu znamienitych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej, a w szczególności dla transformacji ustrojowej kraju i kształtowania demokratycznych zasad państwa prawa, za zasługi w działalności państwowej i publicznej, za wybitne osiągnięcia w służbie dyplomatycznej”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lis, Gugała, Miszczak, Kurski, Chrabota i Braun wśród odznaczonych przez prezydenta

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kamil
Czekamy na reakcję Karnowskich.
56 41
odpowiedź
User
ekspert
śmiechu warte te odznaczenia....
71 72
odpowiedź
User
aha
LOL
42 10
odpowiedź
User
jak
Za wspieranie rządu chyba te odznaczenia.
68 63
odpowiedź
User
haha
Tomasz musi być dumny, że jego kolega Edward też dostał medal… ;)
49 10
odpowiedź