SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Los szefa TVP nieznany

KRRiTV: Bez stanowiska w sprawie prezesa TVP

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie sformułowała własnego stanowiska w sprawie wniosku Komisji Śledczej o zawieszenie prezesa TVP Roberta Kwiatkowskiego, a sam wniosek wysłała Radzie Nadzorczej Telewizji do rozpatrzenia.

O takich wynikach ponad dwugodzinnego wtorkowego posiedzenia Rady poinformował jej szef Juliusz Braun.

"KRRiT nie uznała obecnie za właściwe formułowania własnego stanowiska dotyczącego treści opinii Komisji Śledczej" - cytował Braun list KRRiT do Rady Nadzorczej TVP.

Braun ujawnił, że treść listu została przyjęta przez członków Rady przy jednym głosie wstrzymującym się i jednym przeciw. Przeciw głosował Jarosław Sellin.

Przewodniczący KRRiT podkreślał wielokrotnie, że Rada nie posiada wiedzy Komisji Śledczej i nie można ocenić dokumentów, którymi ona dysponuje. Braun przyznał, że Rada nie zajęła wspólnego stanowiska, bo opinie jej członków na temat wniosku Komisji Śledczej są podzielone. "List informuje, że nie ma stanowiska wspólnego" - powiedział.

Szef KRRiT poinformował, że Rada będzie monitorować "całość relacji" w sprawie Rywina prezentowanych w TVP. "To zadanie, które KRRiT musi wykonać".

Jarosław Sellin, który głosował przeciwko przyjęciu listu przez Radę, powiedział po jej posiedzeniu, że według niego osoba, wobec której mają zostać przeprowadzone czynności prokuratorskie, m.in. przeszukanie domu, nie może pełnić funkcji szefa instytucji zaufania publicznego, ale - jak podkreślił - większość Rady nie podzieliła tego stanowiska.

Tymczasem, jak poinformował Bolesław Sulik z Rady Nadzorczej TVP, na piątkowe południe zaplanowane jest nadzwyczajne posiedzenie Rady, która ma ustosunkować się do postulatu komisji śledczej o zawieszenie prezesa Roberta Kwiatkowskiego.

Wniosek o zawieszenie Kwiatkowskiego już zapowiedziała Anna Popowicz. "Jeżeli cała śledcza komisja jednogłośnie przy całym spektrum politycznym taką opinię przyjmuje, to znaczy, że ma wiedzę pozwalającą na sformułowanie takiego wniosku" - powiedziała członkini Rady.

Powodów do zawieszenia prezesa nie widzi szef RN Witold Knychalski i jeden z jej członków Bolesław Sulik. Tłumaczą, że na razie nie padł żaden konkretny zarzut pod adresem Kwiatkowskiego i najpierw powinien on mieć możliwość złożenia zeznań przed komisją.

Rzecznik TVP Jacek Snopkiewicz powiedział, że możliwe, iż po piątkowym posiedzeniu Rady prezes TVP zwoła konferencję prasową.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Los szefa TVP nieznany

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl