SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

LOT pozywa Ryanaira za 'Rozbój w biały dzień'

Sprawa kontrowersyjnych reklam irlandzkiej taniej linii lotniczej Ryanair w której określała ona opłaty paliwowe LOT-u jako 'Rozbój w biały dzień' trafiła do sądu.

- LOT chce, aby sąd zakazał Ryanairowi prowadzenia reklamy porównawczej, w której ceny biletów polskich linii "określane są jako rabunek, kradzież, rozbój"  - przeczytać można w pozwie cytowanym przez „Gazetę Wyborczą”.

Chodzi o reklamy Ryanaira publikowane w prasie. Pod prostą grafiką - postać złodzieja z workiem z podpisem "LOT" i slogan: "Rozbój w biały dzień". Do redakcji Ryanair rozesłał też informację prasową zatytułowaną: "Opłaty paliwowe LOT to rozbój w biały dzień". Czytamy w niej, że LOT to "główny rabuś na polskim rynku" – pisze „GW”.

Czego LOT domaga się od Ryanaira? - Przede wszystkim zaprzestania prowadzenia nieuczciwej i sprzecznej z dobrymi obyczajami reklamy porównawczej, w której używa sformułowań obraźliwych - mówi „Gazecie Wyborczej” reprezentujący LOT Xawery Konarski z krakowskiej kancelarii prawnej. LOT chce też od Ryanaira przeprosin w zamieszczonych na koszt irlandzkiej linii ogłoszeniach.

Znany z kontrowersyjnych kampanii reklamowych Ryanair zapewnia jednak, że pozwu się nie przestraszył. - Informacja wysłana do dziennikarzy reklamą nie była, a nasze reklamy prasowe w żartobliwy sposób przedstawiały fakty. LOT jest po prostu drogi – mówi „GW” Tomasz Kułakowski odpowiedzialny za sprzedaż i marketing Ryanaira w Europie Środkowej.

Kułakowski przypomina reklamy swojej firmy z innych europejskich państw w których również pojawiał się motyw „rabusia” i jak twierdzi żadna z wymienionych w nich linii (m.in. Germanwings i Lufthansa) nie pozywała Ryanaira do sądu.

Przedstawiciel irlandzkiej linii dodaje także, iż na Wyspach Brytyjskich Ryanair określił linie British Airways słowem „Bastards", które najłagodniej można przetłumaczyć jako "dranie", a mniej łagodnie "skur...". - W tej sprawie sąd przyznał nam rację! I pozwolił nam tak nazywać British Airways - zaznacza Kułakowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: LOT pozywa Ryanaira za 'Rozbój w biały dzień'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl