SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Lotos bierze ropę z Kuwejtu - prezes Lotosu zostaje?

Grupa Lotos SA podpisała we wtorek w Kuwejcie kontrakt na dostawę 1 mln baryłek z Kuwait Petroleum Corporation.

Pierwsza dostawa drogą morską dotrze do Gdańska w połowie października.

„Ten pierwszy kontrakt stanowi element realizacji założeń dotyczących dywersyfikacji zaopatrzenia w ropę, zgodnie z zapisami strategii spółki na lata 2006 - 2012, w której zakłada się dywersyfikację kierunków dostaw surowca do gdańskiego zakładu, do maksymalnie 60% z jednego kierunku”- czytamy w komunikacie.

„Efektywne wykorzystanie strategicznej lokalizacji rafinerii Grupy Lotos SA w Gdańsku pozwala nam na odgrywanie bardzo istotnej roli dla bezpieczeństwa energetycznego Polski” -powiedział cytowany w komunikacie Paweł Olechnowicz, prezes spółki.

Aktualnie rafineria w Gdańsku przerabia ropę Ural oraz Rozewie, ta ostatnia wydobywana jest przez Petrobaltic, a także pochodzący z Morza Północnego kondensat ropy naftowej SLEIPNER.

Zgodnie z założeniami strategii, Grupa Lotos do 2012 roku planuje zwiększyć także wydobycie ropy naftowej na Morzu Bałtyckim z 300 tys. ton do 1 mln ton rocznie, a planowany przerób ropy w 2012 roku powinien osiągnąć poziom 10,5 mln ton rocznie wobec 6,0 mln ton w tym roku.

Prezes Lotosu zostaje?

Zarząd spółki Grupa Lotos ma zostać uzupełniony do końca września, poinformowała firma we wtorek.

Z komunikatu wynika, że nie dojdzie raczej do wymiany prezesa Pawła Olechnowicza.

„Rada nadzorcza procesuje zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem, co oznacza zakończenie formułowania składu zarządu do końca września bieżącego roku” – czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że ogłoszenie postępowania kwalifikacyjnego na funkcje w zarządzie spółki VI kadencji nastąpi 1 września 2006 r.

Z komunikatu wynika, że nie będą prowadzone poszukiwania nowego prezesa, a Paweł Olechnowicz pozostanie na swoim stanowisku.

„Postępowanie kwalifikacyjne dla osób rekrutowanych (kandydatów) do składu zarządu obejmie poniższe profile kwalifikacyjne:
-poszukiwanie, dokumentowanie i uzyskanie dostępu do złóż ropy naftowej, inwestycje w zakresie wydobycia i wydobycie ropy naftowej, w tym na morzu, wraz z logistyką,
-przygotowanie i prowadzenie inwestycji dotyczącej kompleksowego rozwoju rafinerii (PKRT) w zakresie nowych instalacji rafineryjnych, utrzymania ruchu rafinerii, produkcji paliw oraz techniki (serwis),
-zaopatrzenie w surowce (ropa naftowa), analizy rynku, polityka marż i cen, marketing strategiczny i produkcyjny, sprzedaż produktów oraz zarządzanie korporacyjne a także zarządzanie łańcuchem dostaw w tym logistyka” – czytamy w komunikacie.

W połowie czerwca rada nadzorcza Grupy Lotos zdecydowała, że przeprowadzi konkurs na stanowiska prezesa i niektórych członków zarządu spółki.

RN podała wtedy, że do czasu zakończenia postępowania konkursowego powołała Pawła Olechnowicza dotychczasowego prezesa na stanowisko prezesa na VI kadencję.

RN zdecydowała wtedy, że zarząd po zakończeniu konkursu winien składać się z co najmniej pięciu członków.

Obecnie w skład zarządu, oprócz Pawła Olechnowicza, wchodzi Marek Sokołowski oraz Mariusz Machajewski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lotos bierze ropę z Kuwejtu - prezes Lotosu zostaje?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl