SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ludzie korzystają z mediów przez 8 godzin dziennie. Coraz dłużej w internecie, dużo krócej z prasą papierową

Ludzie na całym świecie spędzają średnio osiem godzin dziennie na korzystaniu z mediów, a czas spędzony w internecie globalnie wzrośnie w br. o 12 proc. - wynika z raportu ZenithOptimedia.

Article

Z raportu tego wynika, że globalnie na świecie w tym roku ludzie przeznaczą średnio 492 minuty na korzystanie z mediów. Oznacza to wzrost o 1,4 proc. w stosunku do 2014 roku, kiedy to na konsumpcję mediów poświęcano średnio 485 minut dziennie.

ZenithOptimedia prognozuje, że w najbliższych latach czas spędzony na korzystanie z internetu wzrośnie o 9,8 proc. i w 2017 roku będzie wynosił 144,8 minut dziennie. Udział internetu w ogólnej konsumpcji mediów wzrósł z 12,9 proc. w 2010 roku do 22,6 proc. w roku 2014. Według prognoz w 2017 roku wyniesie on 28,6 proc.

Wzrost czasu poświęconego na korzystanie z internetu oznacza spadek czasu poświęconego na konsumpcję pozostałych mediów. Średni czas czytania gazet od 2010 do 2014 roku spadł o 25,6 proc., a magazynów - o 19 proc., zaś czas oglądania telewizji - o 6 proc. Przy czym nie uwzględniono czytania prasy za pośrednictwem urządzeń mobilnych ani oglądania telewizji w internecie.

Raport jest oparty na danych o konsumpcji mediów w 65 krajach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ludzie korzystają z mediów przez 8 godzin dziennie. Coraz dłużej w internecie, dużo krócej z prasą papierową

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
eq
W Polsce nikt z internetu nie korzysta?
odpowiedź