SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lukas Bank uruchomił mobilny oddział

Lukasmobil - placówka bankowa z pełną gamą usług w samochodzie to nowa oferta Lukas Bank.

Dzięki temu bank chce dotrzeć m.in. do klientów w miejscach, gdzie nie ma placówki bankowej lub jest ona w remoncie, poinformowali przedstawiciele banku na piątkowej konferencji.

„Lukasmobil to pełnowartościowa placówka z pełną gamą usług. Można w niej założyć konto, zaciągnąć kredyt, otrzymać kartę kredytową, czy kupić jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych” – powiedziała wiceprezes banku Ewa Franiczek.

Lukasmobil umożliwia także wypłatę gotówki z bankomatu Euronetu. Środki są dostępne w placówce wyłącznie w czasie godzin pracy. Później są konwojowane przez wynajętą firmę ochroniarską. W trakcie przemieszczania się Lukasmobil jest monitorowany przez GPS, a kierowca jest pracownikiem agencji ochroniarskiej.

Połączenie z systemem bankowym możliwe jest dzięki antenie satelitarnej. Pracownicy banku uzyskują dostęp on-line do bazy danych klientów. Lukasmobil jest wyposażony w generator prądu oraz urządzenie zasilania awaryjnego UPS.

Na przestrzeni 12,5 m. kw. znajdują się trzy stanowiska obsługi klienta, miejsca dla klientów oczekujących, a także zaplecze socjalne i sprzęt nagłaśniający.

„Dzięki Lukasmobilowi możemy podążać za naszymi klientami, którzy latem przemieszczają się nad morze, a w góry w sezonie zimowym. Pozwoli on także dotrzeć z usługami bankowymi także do małych miejscowości, gdzie otwarcie tradycyjnej placówki bankowej jest nieopłacalne. Mobilna placówka może także tymczasowo przejąć obsługę klientów oddziału, który właśnie jest w remoncie” – powiedziała Franiczek.

Dodała, że takie rozwiązania są z powodzeniem stosowane w grupie Credit Agricole, która jest głównym akcjonariuszem banku, a także w Stanach Zjednoczonych. We wrześniu bank planuje uruchomienie kolejnego Lukasmobilu.

Jak powiedziała wiceprezes, koszt takiego mobilnego oddziału porównywalny jest z kosztem uruchomienia tradycyjnej placówki bankowej.

Na ten rok Lukas Bank zaplanował otwarcie 90 nowych oddziałów, w tym 40 placówek bankowych oraz 50 centrów kredytowych, co pochłonie około 60 mln zł. Bank ma także zarezerwowaną kwotę wysokości 30 mln zł na remont i reorganizację istniejących placówek.

Do końca czerwca otworzył już łącznie 28 nowych oddziałów. Plan na koniec roku przewiduje, że bank będzie miał 150 placówek bankowych i 130 centrów korporacyjnych.

Na stronie internetowej banku klienci mogą znaleźć informacje, dotyczące trasy i miejsc postoju Lukasmobilu. Jedynym ograniczeniem lokalizacji placówki jest zasięg anteny satelitarnej.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lukas Bank uruchomił mobilny oddział

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl