SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Łukasz Piela wiceprezesem E-Kiosku z ramienia Gremi Media

Łukasz Piela został powołany na stanowisko wiceprezesa spółki E-Kiosk przez jej większościowego akcjonariusza Gremi Media. Piela pracuje w E-Kiosku od siedmiu lat, od stycznia br. jest dyrektorem zarządzającym.

Łukasz PielaArticle

Prezesem E-Kiosku od czerwca br. jest Piotr Łysek, zastąpił w tej funkcji Marcina Kowalczyka, który z kolei przejął po Łysku funkcję prezesa agencji ComPress.

W zarządzie E-Kiosku, w randze wiceprezesów, są jeszcze Aneta Zawiślak (od grudnia 2015 roku) i Iwona Liszka-Majkowska (od wrześni ub.r.).

Łukasz Piela jest związany z firmą od siedmiu lat. Od stycznia br. pełni funkcję dyrektora zarządzającego, a wcześniej przez cztery lata był dyrektorem handlowym, koordynował m.in. przejęcie jesienią 2014 roku księgarni internetowej Nexto.pl.

- To była naturalna decyzja. Łukasz Piela ma unikatową wiedzę o polskim rynku e-prasy i e-książek, a przede wszystkim o jego konsumentach. Był odpowiedzialny m.in. za sprawne przejęcie przez nasz brand cyfrowej księgarni Nexto.pl w październiku 2014 roku. Jego ekspertyza i trafne decyzje biznesowe znacząco przyczyniły się do tego, że e-Kiosk konsekwentnie, od wielu lat wzmacnia swoją pozycję na rynku e-wydań  - tak Piotr Łysek uzasadnia dołączenie Łukasza Pieli do zarządu spółki.

Ogółem Piela z rynkiem mediów i marketingu jest związany od 14 lat. W latach 2003-2008 pracował w firmie Newton Media, a w latach 2008-2010 - w Polskiej Telefonii Cyfrowej (obecnie T-Mobile Polska). Ukończył politologię na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Do E-Kiosku należą platformy eKiosk.pl, Nexto.pl i eGazety.pl, w których można kupować cyfrowe wersje czasopism oraz e-booki. W pierwszej połowie br. firma zanotowała 17,77 mln zł przychodów ze sprzedaży i 238 tys. zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Łukasz Piela wiceprezesem E-Kiosku z ramienia Gremi Media

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jnusz
Cudowna wiadomość. Wspaniale! Teraz nasi konsumenci jeszcze lepiej poznają nasze produkty, dzięki czemu zyski będą rosły.
odpowiedź
User
Mikołaj
Gratulacje! Profesjonalizm, kompetencje, klasa!
odpowiedź
User
Liberał
Na rynku dystrybucji e wydań jest praktycznie monopol. Nieprzejrzysty, bo związany z jednym wydawcą. Co na to UOKiK????
odpowiedź