SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Kossowski pokieruje strategią sprzedaży w Grupie Wirtualna Polska

Maciej Kossowski dołączył do zespołu zarządzającego Grupy Wirtualna Polska, obejmując funkcję VP sales strategy. Wcześniej przez 14 lat pracował w Grupie Onet, ostatnio jako wiceprezes Media Impact Polska.

Maciej KossowskiArticle

Jako VP sales strategy w Grupie Wirtualna Polska Kossowski będzie wspólnie z Joanną Pawlak kierował działem sprzedaży, odpowiadając m.in. za rozwój oferty reklamowej i zarządzanie nowymi kanałami sprzedaży. Poprzednio przez ponad rok samodzielnie zajmowała się tym Joanna Pawlak, która teraz objęła funkcję VP sales key clients. Oboje raportują bezpośrednio do Jacka Świderskiego, prezesa Grupy WP.

- Nowa osoba w zespole zarządzającym pozwoli nie tylko odzyskać pełną atencję Joanny dla bieżącej ofensywy sprzedażowej, ale również przyczyni się do długoterminowego rozwoju produktów reklamowych - zapowiada Świderski.

Maciej Kossowski w latach 2000-2014 związany był z Grupą Onet. Przez pierwsze półrocze 2014 roku był wiceprezesem Media Impact Polska, wspólnego biura sprzedaży reklam Grupy Onet i Ringier Axel Springer Polska, gdzie został zastąpiony przez Mariusza Wąsińskiego. Od czerwca 2011 do grudnia 2013 roku był dyrektorem sprzedaży i członkiem zarządu Grupy Onet, a wcześniej pełnił w niej różne funkcje kierownicze i menedżerskie w dziale sprzedaży.

Kossowski to kolejny z grupy menedżerów, którzy w ostatnim okresie przeszli z Grupy Onet do Grupy Wirtualna Polska. W styczniu br. funkcję VP chief talent officera w Grupie WP objęła Renata Wiśniewska, w listopadzie ub.r. szefem studia telewizyjnego został Jacek Amsterdamski, a w maju ub.r. funkcję dyrektora ds. zarządzania produktem objął Jarosław Grabowski.

W kwietniu br. serwisy Grupy WP (jeszcze bez stron przejętej w czerwcu grupy NextWeb Media) zanotowały 15,58 mln użytkowników i 4,08 mld odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki). W I kwartale br. firma osiągnęła 67,5 mln zł przychodów ze sprzedaży (z czego 93 proc. ze sprzedaży reklam), 10,7 mln zł zysku operacyjnego i 495 tys. zł straty netto (zobacz szczegóły).

Dołącz do dyskusji: Maciej Kossowski pokieruje strategią sprzedaży w Grupie Wirtualna Polska

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Edmund
Wirtualnej Polsce gratuluję pozyskania jednego najlepszych managerów sprzedaży na rynku. Maciek to porządna firma i mega człowiek.
Maciek, Tobie gratuluję zmiany i trzymam kciuki!
odpowiedź
User
xyz
Wielki Błąd onetu, Maciek to fantastyczny gość znający rynek portali jak mało kto w tym kraju .
Szkoda bo widać było , że zostawił tam serce .

Apage- RASP.
odpowiedź
User
TK
wiedza jak najbardziej. Jednak aby być dobrym sprzedawcą prostej reklamy trzeba jeszcze trochę pokory...której tutaj brakuje
Ale być może coś się zmieniło - powodzenia!
odpowiedź