SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Samcik z Nagrodą Dziennikarstwa Ekonomicznego od Press Club Polska

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” Maciej Samcik otrzymał przyznaną po raz pierwszy Nagrodę Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska. Wyróżnieni zostali natomiast Anna Popiołek z „Gazety Wyborczej” i Mateusz Gawin z Bankier.pl.

Maciej SamcikArticle

Maciej Samcik z Gazety Wyborczej otrzymał Nagrodę Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska. Wyróżniono także dwoje nominowanych dziennikarzy: Annę Popiołek (Gazeta Wyborcza) i Mateusza Gawina (bankier.pl). Nagrodę przyznano po raz pierwszy.

- Jest przewodnikiem po finansach osobistych i zakamarkach ekonomii. Ma szerokie horyzonty, potoczysty język i jasny wywód. Wie, o co chodzi w finansach i potrafi o tym pisać - tak Wojciech Tumidalski, przewodniczący kapituły Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego, uzasadnił przyznanie jej Maciejowi Samcikowi. Nagrodę stanowią dyplom oraz 10 tys. zł.

Maciej Samcik jest dziennikarzem ekonomicznym „Gazety Wyborczej” od prawie 20 lat. Pisze o bankach, giełdzie, funduszach inwestycyjnych oraz finansach osobistych - w „GW”, jej serwisach internetowych i na swoim blogu. Jest także autorem i współautorem poradników o oszczędzaniu.

Kapituła nagrody przyznała ponadto dwa wyróżnienia. Annie Popiołek z „Gazety Wyborczej” za to, że swoimi publikacjami dodaje czytelnikom pewności siebie w kontaktach z ubezpieczycielami i dowodzi, że ten rynek nie ma dla niej żadnych tajemnic. Mateuszowi Gawinowi z portalu Bankier.pl za znajdowanie niebanalnych tematów i analityczne spojrzenie na  poruszane zagadnienia. Kapituła doceniła, że wyróżniony pisze także o tym, o czym nawet sami ubezpieczyciele jeszcze nie wiedzą.

Nagroda Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska będzie wręczana corocznie. Organizacja uzasadnia, że w coraz bardziej złożonym świecie produktów finansowych, oferowanych konsumentom, przy jednoczesnej dalece niewystarczającej edukacji społeczeństwa w tym obszarze, należy doceniać pracę dziennikarzy, którzy dbają o dostarczanie odbiorcom rzetelnej i niezbędnej w życiu codziennym wiedzy.

Dołącz do dyskusji: Maciej Samcik z Nagrodą Dziennikarstwa Ekonomicznego od Press Club Polska

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jadek
Ekonomia i GW to 2 różne rzeczy. Czy to ten wielki ekonom chwalił pelo za tzw wzrost gospodarczy? I to ze pozwolił Tusk i rostowski by samorządy zadluzaly się na potęgę? I nie dawał szans na 500plus bo państwo jest biedne? I podobał mu się wyrok TK ze pensja sędziego to nie pensja i może nie płacić ZUS a potem brać 10tys nieemerytury? Nagroda musi być autor tw mówi wszystko 😉😉
odpowiedź
User
rademenes
Z werdyktu konkursu sponsorowanego przez Proividenta i Axę wynika, że dziennikarstwo ekonomiczne to pisanie o rachunkach i ubezpieczeniach indywidualnych. Czyli wszyscy dziennikarze piszący o przemyśle, górnictwie, energetyce, informatyce, transporcie, budownictwie itp. branżach gospodarki, wcale nie byli brani pod uwagę.
odpowiedź
User
ciekawe
czy ktos z krytykujacych w komentach w ogole widzial np. blog samcika; strzelam ze raczej krytka na zasdzie; koles z gw = lewy konkurs

prawico - lecz sie z kompleksow :)
odpowiedź