SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maciej Sawicki gospodarzem krótszych wydań „Wiadomości”

Reporter „Wiadomości” TVP Maciej Sawicki dołączył do gospodarzy krótszych wydań programu. W redakcji „Wiadomości” Sawicki pracuje od 2017 roku.

Maciej Sawicki jako gospodarz "Wiadomości", fot. TVP Article

Pierwszy raz tzw. boczne wydania „Wiadomości” TVP Maciej Sawicki prowadził w miniony piątek. Takie wydania, trwające ok. 10 minut, są emitowane od poniedziałku do piątku o godz. 8:00, 12:00 i 15:00.

Gospodarzami takich wydań są od dłuższego czasu Katarzyna Trzaskalska, oraz dziennikarze TVP Info Michał Rakowski i Agnieszka Oszczyk.

Maciej Sawicki w „Wiadomościach” od pięciu lat

Z Telewizją Polską Maciej Sawicki jest związany od 2013 roku. Początkowo prowadził program informacyjny „Teleskop”, a w 2017 roku dołączył do redakcji „Wiadomości”.

Sawicki przygotowuje głównie materiały o polskiej polityce, mocno chwalące obecny obóz rządzący i krytykujące opozycję oraz niektóre prywatne media. W drugiej połowie czerwca, w decydującym etapie kampanii przed wyborami prezydenckimi, przygotował reportaż z pompatyczną muzyką chwalący działania kampanijne Andrzeja Dudy.

Na materiał skierowano kilkadziesiąt skarg, przy czym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stwierdziła, że nie naruszono w nim zasad bezstronności, pluralizmu ani niezależności. Za to wiosną ub.r. Rada Etyki Mediów oceniła, że Maciej Sawicki w relacji atakującej szefa PFR Pawła Borysa za przyznanie dotacji w ramach tarczy finansowej biznesmenom tworzącym grupę przestępczą złamał zasady prawdy, obiektywizmu, oddzielania informacji od komentarza i uczciwości.

Według danych Nielsen Audience Measurement w maju br. główne wydanie „Wiadomości” oglądało średnio 2,19 mln osób (8,2 proc. mniej niż przed rokiem), z czego 1,59 mln w TVP1, a 601 tys. w TVP Info.

Dołącz do dyskusji: Maciej Sawicki gospodarzem krótszych wydań „Wiadomości”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
polskie realia
W końcu "zasłużył się". Tam tylko takich się promuje.
26 3
odpowiedź
User
Gość X
Wydania boczne, brzmi znajomo?
17 2
odpowiedź
User
Gal
Cóż... Wierny funkcjonariusz jedynie słusznej partii. Widać należało mu się, jak psu kiełbasa.
25 4
odpowiedź