SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maciej Wyszyński dyrektorem zarządzającym Sociomantic Labs na kluczowych rynkach

Maciej Wyszyński awansował w firmie reklamy internetowej Sociomantic Labs na stanowisko dyrektora zarządzającego kluczowymi rynkami. Ze spółką jest związany od początku jej działalności w 2011 roku.

Article

Na nowym stanowisku Maciej Wyszyński zarządza działalnością Sociomantic Labs na następujących rynkach: Niemcy, Austria, Szwajcaria (tzw. region DACH), Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia, Rumunia, Bułgaria (Europa Centralna i Wschodnia, CEE) oraz kraje Bliskiego Wschodu i Afryki (region MEA). Odpowiada na tych rynkach za strategię regionalną, koordynowanie sprzedaży i relacje z reklamodawcami.

- Obejmując funkcję dyrektora zarządzającego w regionach DACH, CEE i MEA będę dążył do uściślenia rynkowej współpracy między nimi. Sociomantic Labs zależy na tym, aby przepływ wiedzy o innowacyjnych technologiach był jeszcze szybszy i łatwiejszy - zapowiada Wyszyński. W przypadku regionów CEE i MEA jego wysiłki w dalszym ciągu skupiać się będą na edukowaniu reklamodawców poprzez przedstawianie korzyści jakie niesie reklama osobista. - Region DACH ma ogromny udział w sektorze sprzedaży internetowej. Niemcy są drugim największym rynkiem cyfrowej reklamy w Europie, ustępując miejsca jedynie Wielkiej Brytanii. W ubiegłym roku niemieccy marketerzy wydali na e-reklamę ok. 3,1 mld euro. Z tego też względu kraje niemieckojęzyczne są kluczowe dla branży programmatic - zaznacza menedżer.

Maciej Wyszyński w 2011 roku wprowadził Sociomantic Labs na polski rynek i od tego czasu był dyrektorem zarządzającym firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2012 roku został szefem grupy roboczej RTB powołanej przez IAB Polska. Wcześniej pracował w firmie Zanox, m.in. jako executive sales director.

Sociomantic Labs oferuje rozwiązania z zakresu reklamy programmatic w internecie stacjonarnym i mobilnym (m.in. w serwisach społecznościowych). Prowadzi działalność na ponad 70 rynkach na świecie, zatrudniając ponad 250 pracowników. Swoje biura ma w 22 krajach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maciej Wyszyński dyrektorem zarządzającym Sociomantic Labs na kluczowych rynkach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl