SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Magazyn “Existence” zmienił właściciela

Firma Bruno Company została nowym wydawcą magazynu lifestylowego “Existence”. Kupiła go od dotychczasowego wydawcy - spółki Ginza Media Group. Strony nie ujawniają kwoty transakcji.

Magazyn “Existence” zmienił właściciela

Nowy wydawca zmieni zespół redakcyjny pisma, w nowym jego składzie znajdą się m.in. Monika Jaruzelska, Igy Nyc, Agnieszka Niedek, Ula Kaczyńska czy Bartek Chaciński. Tytuł zyska też nowego redaktora naczelnego. - Jest to znany dziennikarz telewizyjny, prasowy i radiowy - mówi nam Elwira Morańska, właścicielka Bruno Company i wydawca magazynu, ale nie ujawnia na razie jego personaliów. Dotychczas pismem kierowała Ilona Rechnio.

Pierwszy numer “Existence”, wydany przez Bruno Company, pojawi się na rynku w grudniu br.. Tytuł zostanie przekształcony z dwumiesięcznika w miesięcznik, bez zmian pozostanie natomiast jego cena (9,90 zł), objętość (140 stron) oraz nakład (30 tys. egz). Magazyn nie będzie już mieć podziału na dwie części – slow i speed (tę zmianę wprowadzono już od numeru, który ukazał się w listopadzie). W przyszłym roku pismo ma zostać wsparte działaniami promocyjnymi m.in. w punktach sprzedaży, w radiu i w internecie, gdzie ma powstać jego portal internetowy.

Bruno Company poza kupieniem Existence” zamierza od lutego 2011 roku wydawać drugi magazyn na licencji. - Jesteśmy także w trakcie rozmów na temat kolejnego dużego międzynarodowego projektu, również na licencji - ujawnia Morańska, ale szczegółów na razie nie podaje.

Ginza Media Group, która wprowadziła “Existence” na rynek wiosną 2009 roku, ma obecnie w portfolio dwa międzynarodowe tytuły dla mężczyzn: “Stuff” i “FourFourTwo” oraz autorski magazyn parentingowy “Baby&More”. - Decyzja o sprzedaży “Existence” związana jest z dalszymi planami rozwoju spółki w stronę tytułów wydawanych na licencji - wyjaśnia Anna Kajda, wydawca  w Ginza Media Group.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Magazyn “Existence” zmienił właściciela

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl