SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Marcin Perzyna - twórca Top Trendów - odchodzi z Polsatu

Marcin Perzyna zrezygnował wczoraj z funkcji dyrektora do spraw projektów specjalnych Telewizji Polsat i odchodzi ze stacji. Teraz zajmie się rozwojem swojej firmy Festival Group.

Marcin Perzyna, fot. materiały prasoweArticle

- Polsat to bardzo dynamicznie rozwijająca się stacja telewizyjna, cieszę się, że udało mi się tam zrealizować z sukcesami duże i małe programy, które umocniły jej pozycję i zwiększyły oglądalność. Nadszedł czas na nowe projekty i rozwój mojej firmy Festival Group. Wierzę, że w przyszłości przyjdzie mi jeszcze nie raz pracować dla prezesa Zygmunta Solorza-Żaka, który jak się przekonałem, nie boi się medialnych wyzwań - powiedział dla portalu Wirtualnemedia.pl Marcin Perzyna.

Perzyna ma 39 lat, pochodzi z Koszalina. Ukończył Prawo na Uniwersytecie Gdańskim, Podyplomowe Studium Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim i Zarządzanie Międzynarodowymi Projektami Kulturalnymi w International Centre for Culture and Management w Salzburgu. Karierę w mediach i show-biznesie rozpoczął od wyprodukowania musicalu Adama Sztaby Fatamorgana, był dyrektorem do spraw prawnych i finansowych w Teatrze Roma, doprowadzając do restrukturyzacji i płynności finansowej tej placówki. W 1999 roku założył spółkę Festival Group i jako jej właściciel produkował musicale dla Teatru Roma i Teatru Muzycznego w Gdyni, tworzył też widowiska telewizyjne dla TVP, TVN i Polsatu. Był managerem i organizatorem polskich i zagranicznych tras koncertowych Maryli Rodowicz, Brathanków oraz Edyty Górniak, zorganizował też koncert polskich artystów na kijowskim Majdanie podczas Pomarańczowej Rewolucji, cykl koncertów z okazji przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w Brukseli i Jubileuszu 25. Rocznicy Powstania Solidarności.

W 2003 roku pojawił się w Polsacie z własnym pomysłem na festiwal Top Trendy i nagrody dla artystów przyznawane według czytelnych i jasnych reguł. Festiwal wystartował w tym samym roku, Perzyna został jego dyrektorem i współwłaścicielem marki Top Trendy. W 2006 roku. objął stanowisko dyrektora do spraw projektów specjalnych i impresariatu Polsatu. Oprócz Top Trendów, wyprodukował wszystkie koncerty sylwestrowe Polsatu (Sylwestrowa Moc Przebojów), ściągając do stacji największe polskie i zagraniczne gwiazdy jak m.in. Roxette, Amy Mcdonald, Imany. Do Polsatu wprowadził także programy kabaretowe i uczynił Kabareton stała częścią festiwalu Top Trendy, wyprodukował też dwie edycje międzynarodowego Sopot Top of the Top Festival z nagrodą Bursztynowego Słowika. Do stacji Zygmunta Solorza-Żaka wprowadził też programy "Tylko muzyka. Must Be The Music", "Tylko taniec. Got to Dance" i "Top Chef", wyprodukował też Galę Wręczenia Europejskich Nagród Filmowych transmitowaną do 28 krajów świata.

>>> Marcin Perzyna odchodzi z Polsatu. Przeczytaj pożegnalny list

Dołącz do dyskusji: Marcin Perzyna - twórca Top Trendów - odchodzi z Polsatu

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
szok
odpowiedź
User
Marek24
WOW. Potężna starta dla Polsatu. Perzyna wszystkim się zajmował.
odpowiedź
User
ja
wielki Come Back i outsourcing ?
odpowiedź