SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Marcin Wolski szefem SDP w Warszawie. „Koniec niezależności”

Zmieniły się władze warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Na stanowisku prezesa Grzegorza Cydejkę zastąpił satyryk Marcin Wolski.

Marcin Wolski, fot. akpa Article

Wybór prezesa OW SDP został dokonany w minioną sobotę. Członkowie oddziału warszawskiego mogli głosować na Marcina Wolskiego, satyryka i publicystę tygodnika „Do Rzeczy” oraz na Krzysztofa Bobińskiego, w przeszłości dziennikarza BBC i „Washington Post”. Wygrał ten pierwszy, uzyskując 56 głosów (na Bobińskiego głosowały 42 osoby).

- Zwycięstwo Bobińskiego (skądinąd cenionego przeze mnie dziennikarza) gwarantowało dalszy konflikt na linii Oddział Warszawski - Zarząd Główny. Tyleż ambicjonalny, co wpisujący się w okopy wojny polsko-polskiej. Bobiński przedstawił wybór w kategorii: status quo kontra zło absolutne. To sprawdzona technika wiodącej partii, która dawno zrezygnowała z przekonywania do swych planów i programów - napisał w komentarzu do wyborów Marcin Wolski.

Wolski na fotelu prezesa zastąpił Grzegorza Cydejkę, dziennikarza „Forbesa”, który tym razem nie kandydował.

- To koniec niezależności stowarzyszenia - tak w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” zmianę prezesa oddziału warszawskiego skomentował Cydejko. Wybór Wolskiego oznacza bowiem, że w nim, tak jak w zarządzie głównym organizacji, pierwsze skrzypce grają teraz dziennikarze o sympatiach prawicowych.

- Pod kierunkiem Skowrońskiego SDP ruszyło z kopyta z projektami. Obecnie Wolski z pewnością ożywi paraliżowany przez wpływową „lewicę” oddział warszawski - tak sobotni wybór na Twitterze skomentowała Teresa Bochwic, członek zarządu głównego SDP.

Członkami zarządu warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zostali Joanna Lichocka, Piotr Jegliński i Marzena Paczuska.

Prezesem zarządu głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich od 2011 roku jest Krzysztof Skowroński. W 2014 roku został on ponownie wybrany na tę funkcję. Obecnie w zarządzie głównym organizacji są także Piotr Legutko, Jadwiga Chmielowska, Jolanta Hajdasz, Stefan Truszczyński, Agnieszka Romaszewska-Guzy, Teresa Bochwic, Józef Matusz, Zbigniew Rytel, Marcin Wolski, Tadeusz Woźniak, Wojciech Reszczyński i Andrzej Stawiarski (więcej na ten temat).

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich jest najstarszą organizacją dziennikarską w Polsce, dobrowolnym, twórczo - zawodowym zrzeszeniem dziennikarzy, o celach niezarobkowych. Obecnie liczy ponad 2700 członków. Warszawski oddział jest jednym z 16 w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Marcin Wolski szefem SDP w Warszawie. „Koniec niezależności”

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Graca
Walka PiS-u o SDP to nie walka o pietruszkę. SDP to dla "niepokornych" z bliskich bankructwa mediów "niezależnych" dojna krowa. Budynek na Foksal z wynajmowaną salą konferencyjną i luksusową restauracją, wysoki czynsz za lecznicę na Smolnej, ośrodki wypoczynkowe... Teraz już nikt tego poza Skowrońskim i jego ekipą nie będzie kontrolował. Pisiory biorą wszystko! No ale normalni dziennikarze sami sobie winni - nikomu d... nie chce się od lat ruszyć, żeby przyjść i głosować. A "niepokorni" są zdyscyplinowani jak nie przymierzając NKWD...
63 56
odpowiedź
User
wgm
Bardzo dobra wiadomość. Dosyć już lizusów w warszawskich władzach SDP. Dość propagandystów lewacko-platfusowych na usługach władzuni. PO-mornikom mówimy zdecydowanie: NIE! Gratulacje dla pana Marcina Wolskiego.
91 72
odpowiedź
User
xm
SDP i tak od dawna jest pisowskim towarzystwem wzajemnej adoracji.
60 53
odpowiedź
User
wystąp !
I sekretarz podstawowej organizacji partyjnej PZPR w PR III
77 11
odpowiedź
User
Jones
To w SDP była jeszcze jakaś niezależność? Chyba od rzeczywistości!
23 41
odpowiedź