SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dyrektor z Telewizji Polskiej koordynatorem grupy środkowoeuropejskiej EBU

Marek Solon-Lipiński, dyrektor biura sprzedaży i współpracy międzynarodowej w Telewizji Polskiej, został powołany na koordynatora grupy środkowoeuropejskiej Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Grupa skupia telewizyjnych i radiowych nadawców publicznych z ponad 20 państw regionu, a jej zadaniem jest koordynacja współpracy przy wspólnych projektach dotyczących mediów publicznych.

Marek Solon-Lipiński , fot. TVPArticle

Solon-Lipiński już od 2021 roku reprezentuje Telewizję Polską w Komitecie Telewizyjnym EBU. Jako dyrektor ds. współpracy międzynarodowej w Telewizji Polskiej odpowiada za koordynację programów dostępnych na rynkach zagranicznych oraz za organizację festiwalu „Heart of Europe”.

Teraz będzie odpowiedzialny za koordynację prac środkowoeuropejskich nadawców zrzeszonych w EBU. - To bardzo duże wyzwanie i odpowiedzialność, ale też dowód zaufania, jakim Telewizja Polska cieszy się wśród partnerów z naszego regionu. Krajobraz mediów publicznych w Europie Środkowo-Wschodniej jest bardzo bogaty, a potrzeby poszczególnych nadawców są zróżnicowane. Wierzę, że istnieje wiele obszarów, na których nasza współpraca może być wzmocniona - podkreśla Marek Solon-Lipiński.

Grupa środkowoeuropejska jest najliczniejszą grupą regionalną w obrębie EBU; skupia telewizyjnych i radiowych nadawców publicznych z krajów takich jak Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Mołdawia, Bułgaria, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Macedonia Północna, Albania, Gruzja, Azerbejdżan i Armenia. Stanowisko zastępcy koordynatora grupy CEE Group obejmie Elene Gabashvili z Gruzji.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Europejska Unia Nadawców (European Broadcasting Union) jest największą na świecie organizacją nadawców publicznych, zrzeszającą 115 organizacji członkowskich z 56 krajów Europy. Telewizja Polska jest aktywnym członkiem EBU, współpracując z tą instytucją w wielu obszarach, w tym w zakresie wymiany newsowej, treści audiowizualnych oraz technologii i innowacji, a także zakupu praw sportowych, koprodukcji międzynarodowej czy też rozwiązań prawnych i instytucjonalnych na poziomie europejskim i międzynarodowym.
 

 

Dołącz do dyskusji: Dyrektor z Telewizji Polskiej koordynatorem grupy środkowoeuropejskiej EBU

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl