SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mark Zuckerberg sprzeda akcje za 13 miliardów dolarów, przeznaczy je na cele charytatywne

Mark Zuckerberg zapowiedział, w ciągu nadchodzącego półtora roku sprzeda partię należących do niego akcji Facebooka za kwotę 13 miliardów dolarów. Pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne, co jest częścią szerokiego planu Zuckerberga i Priscilli Chan wydania prawie wszystkich pieniędzy z udziałów w Facebooku na dobroczynność.

Article

W 2015 r. Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan zapowiedzieli, że do końca swego życia przeznaczą na cele charytatywne 99 proc. posiadanych przez nich akcji Facebooka.

Teraz we wpisie na swoim koncie Zuckerberg poinformował o kolejnym etapie realizacji zapowiedzianego planu.

Założyciel Facebooka poinformował, że w ciągu nadchodzących 18 miesięcy sprzeda od 35 do 75 mln akcji spółki, co według obecnych szacunków powinno przynieść kwotę ok. 13 mld dol. Pieniądze zostaną przeznaczone na przyspieszeniem realizacji celów fundacji prowadzonej przez Zuckerberga i jego żonę.

Media przypominają, że w wyniku zapowiedzianej sprzedaży Zuckerberg pozbędzie się jedynie części swojego majątku zamrożonego w akcjach, bowiem w sumie posiada ok 400 mln udziałów Facebooka wartych w sumie ponad 68 mld dol.

Jednocześnie Zuckerberg zapowiedział, że pomimo pozbywania się akcji zachowa kontrolę nad firmą jeszcze przynajmniej przez najbliższe 20 lat.

Przychód Facebooka sięgnął w II kwartale 2017 roku 9,32 mld dol., firma zanotowała zysk netto w wysokości 3,89 mld dol., a liczba użytkowników przekroczyła 2 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mark Zuckerberg sprzeda akcje za 13 miliardów dolarów, przeznaczy je na cele charytatywne

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ok
To piękny i szlachetny gest z jego strony, ale mógłby też zadbać o swoich podopiecznych, czyli użytkowników jego serwisu, nie chodzi tutaj o pieniądze, ale o kampanię na rzecz zdrowia psychicznego, która miałaby na celu przekonać ludzi do cieszenia się z bycia razem również w prawdziwym świecie, na przykład kiedy są święta czy to Wielkanocne czy Bożego Narodzenia(ale i nie tylko) zatroszczyć się o innych i zachęcić ich do świętowania w gronie rodzinnym, to byłby krok w dobrą stronę.
8 8
odpowiedź