SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MCI przeznaczy na nowe inwestycje ok. 40 mln zł

MCI Management zamierza w latach 2006-2007 przeznaczyć na nowe inwestycje około 40 mln zł i zrealizować od 6 do 12 projektów.

Poinformował o tym prezes zarządu funduszu Tomasz Czechowicz, który podczas szóstego Kongresu EBAN (European Business Angels Network w Pradze ogłosił trzecią edycję programu partnerskiego Anioł Biznesu 3.0.

MCI zainteresowane jest inwestycjami w takie obszary jak m.in. internet, e-commerce, biotechnologie.

Celem programu Anioł Biznesu jest pozyskiwanie atrakcyjnych projektów inwestycyjnych przez fundusz na rynkach Polski, Czech, Rumunii i Ukrainy. Program jest adresowany do firm doradczych i konsultingowych oraz osób, posiadających doświadczenie biznesowe, a także kontakty z przedsiębiorstwami lub przedsiębiorcami, którzy są zainteresowani pozyskaniem finansowania typu venture capital private equity oraz ko-inwestowaniem wraz z funduszem.

Fundusz zamierza płacić za projekty, które zostaną zakończone podpisaniem listu intencyjnego z funduszem. Inwestorzy, którzy doprowadzą do realizacji takiego projektu, będą również wynagradzani w formie udziałów w inwestycji.

W poprzedniej edycji programu Fundusz przeanalizował 15 potencjalnych przedsięwzięć w ramach rozpoznania rynku, a kilka projektów zakwalifikowano do szczegółowej analizy i negocjacji. Ostatecznie zrealizowano inwestycję w sklep internetowy Hoopla.pl.

Hoopla.pl jest sklepem internetowym wyspecjalizowanym w sprzedaży artykułów wyposażenia domu, elektroniki użytkowej oraz sprzętu komputerowego. Zaangażowanie kapitałowe MCI w projekt wyniosło 800 tys. PLN.  Partner funduszu w ramach programu Anioł Biznesu uzyskał 5% udziału i wspólnie z funduszem aktywnie wspiera monitoring oraz business development spółki, będąc członkiem Rady Nadzorczej.

„Nowym elementem programu jest płacenie za projekty. Zgłoszenie projektu jest wynagradzane na poziomie pomiędzy 1000 do 5000 EUR. Kryterium jest jedno : musi to być projekt faktycznie atrakcyjny dla Funduszu potwierdzony podpisaniem listu intencyjnego. Kolejne dwa poziomy związane są bezpośrednio z realizacją inwestycji. Pomoc w analizie projektu i domknięciu inwestycji jest wynagradzana w formie udziałów w realizowanym projekcie do 2,5% inwestycji MCI oraz możliwością ko-inwestycji na kolejne 2,5%. Jeżeli koinwestor jest w stanie istotnie przyczynić się do wsparcia rozwoju biznesu, uzyskuje prawo aby w kolejnych rundach finansowania przez MCI zwiększyć swój udział poprzez koinwestycję do 15% inwestycji MCI„ – wyjaśnia zasady programu Andrzej Jasieniecki, Dyrektor Inwestycyjny Funduszu MCI Management SA.

MCI Management jest funduszem technologicznym, wyspecjalizowanym w inwestycjach w branży informatycznej, internetowej oraz mobilnej na terenie Polski i Europy Centralnej. Firma jest notowana na warszawskiej giełdzie. W latach 1999-2005 fundusz dokonał 22 inwestycji. Na dzień 1 kwietnia 2006 holding posiadał 15 spółek portfelowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MCI przeznaczy na nowe inwestycje ok. 40 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl