SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Media groźniejsze od seksu

Rodzice są bardziej zaniepokojeni ilością czasu jaką ich dzieci przeznaczają na oglądanie telewizji lub spotykanie się ze znajomymi w internecie niż seksem czy nadużywaniem alkoholu.

Wynika z badań przeprowadzonych przez Insight Research Group na zlecenie Common Sense Media, organizacji z siedzibą w San Francisco, zajmującej się badaniem wpływu mediów na dzieci.

Około 57 procent z 1138 amerykańskich rodziców poddanych badaniom było bardzo zaniepokojonych dziećmi spędzającymi zbyt dużo czasu przy różnego rodzaju mediach. Dla porównania, około 45 procent rodziców wskazało na seks lub używanie alkoholu jako źródło ich zmartwienia.

„Rodzice mają intuicyjne poczucie, że nadmiar mediów nie jest dobrą rzeczą, ale nie potrafią konkretnie wskazać dlaczego” – powiedział w oświadczeniu James Steyer, założyciel i dyrektor naczelny Common Sense Media.

Rodzice widzą siebie samych jako dźwigających największą odpowiedzialność za sposób w jaki media oddziaływają na ich dzieci. Stawiają samych siebie w tym aspekcie przed firmami tworzącymi telewizyjne programy czy treściami internetowymi, które są na trzecim miejscu na liście.

W tym tygodniu Common Sense Media i Aspen Institute będą gospodarzami konferencji w Nowym Jorku, na której kierownictwa niektórych największych firm medialnych – Time Warner, CBS, Warner Music Group i Comcast – będą dyskutować o wpływie mediów na dzieci.

Telewizja znalazła się na czele listy mediów niepokojących rodziców. Za nią uplasowały się internet i gry wideo. Za najbezpieczniejsze uznano radio i prasę.

Wyżej od seksu i alkoholu znalazły się także obawy o problemy w szkole i problemy z nadwagą, na które wskazało odpowiednio 55 i 46 procent respondentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Media groźniejsze od seksu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl