SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Media pod presją

"Mediom nałożono kaganiec"

Znana dziennikarka amerykańskiej sieci informacyjnej CNN, Christiane Amanpour, uważa, że media w Stanach Zjednoczonych, w tym także CNN, były poddawane naciskom przez administrację prezydenta George'a W. Busha w sprawie relacjonowania wydarzeń w Iraku. (więcej poniżej)

Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

      

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

- Uważam, że mediom nałożono kaganiec - prasa także wprowadzała sama autocenzurę - powiedziała dziennikarka CNN w wywiadzie, jakiego udzieliła w końcu zeszłego tygodnia sieci CNBC.

Jak wynika z informacji opublikowanych na łamach wczorajszej prasy amerykańskiej, naczelny redaktor CNN Jim Walton przeprowadził z Amanpour "prywatną rozmowę", jednakże nie udzielił jej żadnego upomnienia. - Christiane jest cennym członkiem naszej ekipy i jedną z najlepszych dziennikarek na świecie; jej komentarze nie odzwierciedlają stanowiska redakcji; ja sam zresztą nie zgadzam się z nią w tej sprawie - napisał Walton w komunikacie prasowym.

W rozmowie z kolegą z CNBC, Amanpour mówiła o "klimacie zastraszania i autocenzury", panującym wśród dziennikarzy, relacjonujących wydarzenia w Iraku.

Jej zdaniem, "cały świat polityczny", zarówno administracja, wywiad, jak i dziennikarze, nie zadawał dość pytań na temat broni masowej zagłady w Iraku. To zaś sprawiało wrażenie "dezinformacji na najwyższych szczeblach".

Odpowiadając na opinie dziennikarki CNN, rzecznik innej kluczowej sieci informacyjnej w USA, Fox News, oświadczył, iż woli być uznawany za człowieka Busha niż za rzecznika Al-Kaidy Osamy bin Ladena.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Media pod presją

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl