SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wpływy Mediacapu wzrosły o 11 proc. Opinie.pl, TalentMedia i Plastream 47 proc. w górę

Według szacunkowych danych holding marketingowo-badawczy Mediacap zanotował 75 mln zł wpływów ze sprzedaży, o 11,3 proc. więcej niż rok wcześniej. Przychody platform technologicznych Opinie.pl, TalentMedia i Plastream wyniosły 21,8 mln zł, po wzroście w skali roku o 47 proc.

Jacek Olechowski, prezes i większościowy akcjonariusz MediacapuArticle

Tylko w czwartym kwartale ub.r. wpływy sprzedażowe Mediacapu wyniosły 26,8 mln zł, o 17,7 proc. więcej niż rok wcześniej.

- Czwarty kwartał był dla nas bardzo udany pod względem sprzedaży - zamknęliśmy 2017 rok z pozytywną dynamiką, mimo tego, że był to dla nas czas ogromnych zmian. Przejęcie kilku podmiotów, powiększenie zespołów, przeprowadzka do nowej siedziby, to duży wysiłek który przybliża nas do założonego celu transformacji w firmę technologiczną - komentuje Jacek Olechowski, prezes Mediacapu.

Firma podała też szacunkowe wyniki swoich platform technologicznych Opinie.pl, Talent Media i Plastream. Łącznie w całym ub.r. zanotowały one 21,8 mln zł wpływów proforma (47 proc. więcej niż rok wcześniej), a w samym czwartym kwartale - 8,1 mln zł (po wzroście o 41,5 proc. rok do roku).

Przypomnijmy, że Mediacap 51,11 proc. udziałów TalentMedia kupił w marcu ub.r. poprzez swoją spółkę zależną The Digitals, płacąc za nie 2,78 mln zł (plus ewentualne premie). Natomiast w czerwcu spółka TalentMedia przejęła 90 proc. udziałów firmy TalentMedia Balkans, działającej przede wszystkim w Bułgarii. W grudniu Mediacap przejął od The Digitals udziały TalentMedia. Jednocześnie za 1,5 mln zł kupił kolejne udziały Plastreamu i ustanowiła program motywacyjny dla jego menedżerów.

Opinie.pl w ub.r. zanotowały 11,4 mln zł wpływów ze sprzedaży o 22,3 proc. więcej niż rok wcześniej. Łączna liczba użytkowników platformy na koniec roku wyniosła ponad 110 tys. (więcej niż zakładano), a liczba ankiet przeprowadzonych w ciągu roku - 446 tys. (wobec 280 tys. w 2016 roku).

Wpływy TalentMedia w ub.r. wyniosły 10 mln zł (o 91,7 proc. więcej niż rok wcześniej). Łączna liczba subskrybentów kanałów youtube’owych, które współpracują z firmą, wzrosły w czwartym kwartale ub.r. o 12 proc. do 18,6 mln.

- Realizacja strategicznych celów operacyjnych związanych z rozwojem nowych modeli biznesowych Opinie.pl, Talentmedia i Plastream przebiega nawet szybciej od wcześniejszych założeń - uważa Jacek Olechowski.

Dołącz do dyskusji: Wpływy Mediacapu wzrosły o 11 proc. Opinie.pl, TalentMedia i Plastream 47 proc. w górę

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gosc
Jeden z niewielu wizjonerów na polskim rynku. Powodzenia!
odpowiedź