SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mediacji nie będzie

PSPR nie przeprowadzi mediacji między Migut Media SA i firmą Edelman.

Poinformowało w komunikacie prasowym stowarzyszenie.

- Propozycja mediacji w sporze pomiędzy Migut Media i Edelman Polska, złożona stronom konfliktu przez Polskie Stowarzyszenie Public Relations została przyjęta przed Edelman Polska oraz przez Migut Media SA. Reprezentujący tę firmę Wiesław Migut  zastrzegł jednak, iż ewentualne rozmowy jest skłonny prowadzić wyłącznie na poziomie centrali firmy Edelman. PSPR w porozumieniu ze stronami skierowało propozycję pod adresem kierownictwa firmy Edelman.

W odpowiedzi, w piśmie przesłanym do Zarządu PSPR David Brain, dyrektor firmy Edelman odpowiedzialny za działania w Europie Środkowej i Wschodniej, podziękował PSPR za propozycję, zaznaczając, iż Edelman nie przystąpi do rozmów ze względu na brak zaufania do osoby Wiesława Miguta i fakt, że mogłoby to wpłynąć na bieg procesów sądowych.

Propozycja mediacji ze strony PSPR miała na celu - poza stworzeniem możliwości wypracowania kompromisu i wyjaśnienia intencji stron - poznanie warunków, w jakich swoje decyzje podejmowali pracownicy BCA SA. Ocena działań tych osób z punktu widzenia etyki zawodowej była dla PSPR, jako organizacji zrzeszającej indywidualnych specjalistów, szczególnie istotna.

Wobec braku sposobności pozyskania nowej wiedzy, do momentu zaistnienia kolejnych faktów o znaczeniu istotnym dla  sprawy, Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Public Relations podtrzymuje swój stanowczy brak akceptacji dla sposobu prowadzenia działalności gospodarczej przez kierownictwo Edelman Polska oraz sposobu powołania polskiego oddziału firmy Edelman. PSPR uznaje sposób potraktowania Migut Media SA - dotychczasowego partnera biznesowego firmy Edelman - przez zarząd i kierownictwo Edelman Polska za wysoce nieetyczny - czytamy  w komunikacie prasowym.

Jednocześnie PSPR wyraziło nadzieję, że pracownicy BCA SA, którzy zdecydowali się skorzystać z oferty zatrudnienia w firmie Edelman Polska, oceniając swoje poczynania
z perspektywy czasu i w kontekście całej sytuacji przez pryzmat uniwersalnych zasad etyki zawodowej, uznają się za godnych nazywania profesjonalistami public relations.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mediacji nie będzie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl