SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MediaTel ogłosił wyniki finansowe za II kw. 2006r.

MediaTel w I półroczu osiągnął przychód na poziomie 32,14 mln zł, zaś EBITDA za ten okres wyniosła 2,65 mln zł.

Zysk netto narastająco za dwa kwartały 2006 roku osiągnął wartość 1,78 mln zł.

W samym II kwartale tego roku przychody MediaTela ze sprzedaży wyniosły ponad 17 mln zł. W analogicznym okresie 2005 roku pozycja ta wyniosła 3,6 mln zł, co stanowi wzrost przychodów o 372,9%. Zysk netto w II kwartale bieżącego roku zamknął się kwotą 0,94 mln zł, EBITDA na poziomie PLN 1,49 mln. II kwartał 2006 roku to już trzeci z kolei kwartał systematycznej poprawy osiąganych wyników finansowych.

Znaczący wzrost wartości sprzedaży usług w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego jest wynikiem wzrostu skali świadczonych usług hurtowych oraz pozyskiwania abonentów, a zwłaszcza użytkowników nowej usługi MediaTel IP. Spółka uważa, że wzrost przychodów w takim zakresie jest nadal osiągalny w związku z możliwością poprawy sytuacji na rynku usług głosowych poprzez korzystne dla operatorów alternatywnych decyzje regulacyjne Prezesa UKE mające na celu wykształcenie mechanizmu skutecznej konkurencji oraz utrzymania na wysokim poziomie wolumenu świadczonych usług hurtowych.

MediaTel spodziewa się, że sukces rynkowy firmy w najbliższych kwartałach będzie w głównej mierze determinowany tempem pozyskiwania klientów oraz wprowadzeniem nowych wysokomarżowych usług.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MediaTel ogłosił wyniki finansowe za II kw. 2006r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl