SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Brański, Krzysztof Sierota i Elżbieta Bujniewicz-Belka dalej w zarządzie Wirtualnej Polski

Rada nadzorcza Wirtualna Polska Holding na kolejną kadencję w zarządzie spółki powołała Elżbietę Bujniewicz-Belkę, Michała Brańskiego i Krzysztofa Sierotę. Wszyscy są w kierownictwie firmy od lutego 2014 roku.

od lewej: Krzysztof Sierota, Jacek Świderski, Michał BrańskiArticle

Elżbieta Bujniewicz-Belka, Michał Brański i Krzysztof Sierota zostali powołani na kolejną kadencję w zarządzie Wirtualna Polska Holding na wniosek prezesa spółki Jacka Świderskiego. Bujniewicz-Belka jest członkiem zarządu ds. finansów i dyrektorem finansowym, Brański nadzoruje strategię produktową, a Sierota - kwestie technologiczne.

Pod koniec kwietnia walne zgromadzenie akcjonariuszy Wirtualna Polska Holding powołało Jacka Świderskiego na kolejną kadencję w funkcji prezesa. Jednocześnie do rady nadzorczej spółki wybrano Piotra Waltera i Aleksandra Wilewskiego oraz zdecydowano o wypłacie w lipcu br. po 1,10 zł na akcję jako dywidendy z zysków z poprzednich lat.

Michał Brański i Krzysztof Sierota, tak samo jak Jacek Świderski, są współzałożycielami i wieloletnimi szefami Grupy o2, która na początku 2014 toku przejęła Wirtualną Polskę i połączyła się z nią w Wirtualna Polska Holding. Elżbietę Bujniewicz-Belka wcześniej pracowała m.in. jako kontroler finansowy i dyrektor departamentu analiz i inwestycji, a potem dyrektor finansowy i członek zarządu spółki ComputerLand (obecnie Sygnity) oraz członek zarządu w spółkach Drumet Liny, Druty, Iglotex i Iglotex Dystrybucja.

Świderski, Bujniewicz-Belka, Brański i Sierota są też w zarządach kilku firm zależnych Wirtualna Polska Holding oraz spółek będących jej akcjonariuszami. W lutym br. spółki należące do Świderskiego, Brańskiego i Sieroty kupiły akcje Wirtualnej Polski za 177,1 mln zł od funduszu European Media Holding. Łącznie mają 11,29 mln akcji spółki stanowiących 39,36 proc. jej kapitału i dających 56,49 proc. głosów na zgromadzeniu akcjonariuszy.

W ub.r. Wirtualna Polska Holding zanotowała 415,1 mln zł wpływów ze sprzedaży (o 27,5 proc. więcej niż rok wcześniej) i 53,8 mln zł zysku netto (wobec 5,7 mln zł w 2015 roku). Oprócz serwisów i aplikacji internetowych do firmy należy nadawany od grudnia ub.r. kanał telewizyjny WP, w którego ramówce w połowie kwietnia wprowadzono duże zmiany.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Brański, Krzysztof Sierota i Elżbieta Bujniewicz-Belka dalej w zarządzie Wirtualnej Polski

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janek
uff... mozna spokojnie dalej obstawiac spadki akcji
odpowiedź