SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Michałkowy' problem

Sąd nakazał zajęcie czekoladek 'michałki' produkowanych przez ZPC Wawel.

Sąd okręgowy w Poznaniu zakazał Zakładowi Przemysłu Cukierniczego Wawel SA sprzedaży czekoladek „michałki”, nakazał zajęcie już wyprodukowanych czekoladek, a także opakowań i etykiet stosowanych przy produkcji, podał Wawel w komunikacie w piątek. Wawel nie zgadza się z taką decyzją i zdecydował się złożyć zażalenie.

Sąd wydał takie postanowienie na wniosek o zabezpieczenie roszczenia, który został złożony przez Zakład Produkcji Cukierniczej Michałek Sp. z o.o. z Warszawy.

Z komunikatu wynika, że zdaniem sądu „michałki” spółki Wawel imitują opakowania używane przez wnioskodawcę, a są w kolorze srebrnym, niebieskim i bordowym, czyli odmiennym od zarejestrowanego znaku towarowego przez Urząd Patentowy RP.

Wawel podał też, że złoży do Sądu Apelacyjnego zażalenie wnosząc w nim „o uchylenie zaskarżonego postanowienia przez sąd pierwszej instancji i rozpoznanie sprawy na nowo, wstrzymanie wykonania zaskarżonego postanowienia lub ewentualnie, w przypadku uznania po ponownym rozpoznaniu, iż zachodzą podstawy do wydania postanowienia o zabezpieczenia, o ustanowienie kaucji w kwocie 25 mln zł”.

„Ponadto emitent przypomina, że w stosunku do emitenta zostały podjęte podobne działania na gruncie prawa karnego i zostały zakończone umorzeniem postępowania karnego. Fakty te w ocenie emitenta świadczą, iż jego postępowanie żadną miarą nie narusza przepisów o konkurencji, a co za tym idzie, argumenty wnioskodawcy przedstawione sądowi nie są zasadne” – podał Wawel.

W marcu tego roku prokurator z Prokuratury Rejonowej w Poznaniu zarzucił spółce Wawel, że produkuje podrabiane czekoladki „Michałki Zamkowe” i nakazał policji zajęcie dokumentacji, opakowań oraz wyrobów gotowych do wprowadzenia do obrotu, aby zabezpieczyć materiały mające znaczenie dowodowe w prowadzonym śledztwie.

Jednak potem Prokuratura Okręgowa w Poznaniu nakazała zwrot zatrzymanych wcześniej przez policję czekoladek „michałki”, gdyż uznała, że na tym etapie postępowania wystarczające jest zajęcie jedynie dokumentacji dotyczącej produkcji i struktury firmy. Wawel złożył wtedy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej. (ISB)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Michałkowy' problem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl