SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft kupuje Skype za 8,5 mld USD

Microsoft za 8,5 miliarda dolarów przejmuje operatora komunikatora internetowego Skype.

W ramach zawartego porozumienia Microsoft kupi Skype'a za 8,5 miliarda dolarów w gotówce od grupy inwestycyjnej na czele z Silver Lake, do której obecnie należy firma.

Według danych z 2010 roku Skype posiada 170 milionów aktywnych użytkowników, którzy spędzili ponad 207 miliardów minut rozmawiając poprzez video chat i połączenia głosowe.

Koncern z Redmond zapowiada, że Skype zostanie zintegrowany z takimi urządzeniami jak Xbox i Kinect oraz telefony pracujące pod kontrolą systemu Windows Phone. Z poziomu Skype’a będzie też można podłączyć się do społeczności korzystających z rozwiązań Microosftu, takich jak Lync, Outlook i Xbox Live. Jednocześnie Microsoft zamierza nadal inwestować i wspierać tych klientów Skype’a, którzy korzystają z innych platform.

Skype zostanie włączony do struktur Microsoftu jako nowy dział biznesowy - Microsoft Skype Division. Na jego czele stanie obecny CEO Skype'a Tony Bates, który będzie bezpośrednio podlegał Steve'owi Ballmerowi, szefowi Microsoftu.

Stworzony w 2003 roku Skype został kupiony we wrześniu 2005 roku przez eBay. Następnie w listopadzie 2009 roku grupa inwestorska Silver Lake odkupiła udziały. Innymi członkami grupy inwestorskiej, której przewodzi Silver Lake są: eBay International AG, CPP Investment Board, Joltid Limited (we współpracy z Europlay Capital Advisors) oraz Andreessen Horowitz.

Zgodę na transakcję wyraziły już zarządy Microsoftu i Skype'a. Do sfinalizowania umowy potrzebne jest jeszcze zielone światło od rynkowych regulatorów. Obie firmy mają nadzieję na uzyskanie wszystkich wymaganych zezwoleń w ciągu obecnego roku kalendarzowego.

Dołącz do dyskusji: Microsoft kupuje Skype za 8,5 mld USD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl