SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Microsoft naciska na instalację Windows 10, komunikaty coraz bardziej natarczywe

Koncern Microsoft wywiera coraz większy nacisk na użytkowników Windows 7 i 8.1, aby zainstalowali Windows 10. Zmieniony komunikat o możliwej aktualizacji pozostawia na decyzję coraz mniej czasu.

Article

Od kilku dni użytkownicy systemów operacyjnych Windows 7 oraz 8.1, którzy są objęci programem darmowej aktualizacji do Windowsa 10, w oknie powiadomień o dostępności nowej wersji widzą zmieniony komunikat.

Oprócz informacji o możliwym zainstalowaniu Windows 10 na komputerze oraz obecnego już wcześniej przycisku „Zainstaluj teraz” pojawiła się nowa opcja - „Zainstaluj wieczorem”, która zastąpiła stosowany wcześniej przez Microsoft przycisk „Zainstaluj później”.

Nowe okno oznacza, że użytkownicy nie mogą już odłożyć na bliżej nieokreśloną przyszłość instalacji Windows 10, a Microsoft pozostawia im na to coraz mniej czasu.

Wciąż pozostaje możliwość zwykłego zamknięcia pojawiającego się na pulpicie okna i ignorowania wezwania do aktualizacji systemu. Może się jednak okazać, że i to rozwiązanie w niedalekiej przyszłości nie będzie możliwe. Według doniesień niektórych serwisów technologicznych na początku 2016 r. Windows 10 ma bowiem zostać wprowadzony do mechanizmu Windows Update i będzie traktowany jak jedna ze zwykłych aktualizacji Windows 7 oraz 8.1. Wówczas wielu użytkowników może zainstalować Windows 10 niejako przypadkiem.

Microsoft prowadzi coraz bardziej agresywną politykę marketingową zmierzającą do przeniesienia użytkowników Windows 7 i 8.1 do środowiska Windows 10. Według danych koncernu w październiku br. Windows 10 był obecny w 110 mln urządzeń na świecie, jednak firma analityczna Gartner przewiduje, że w ciągu najbliższych kilku lat Windows 10 stanie się najpopularniejszą platformą na świecie, będzie też najszybciej adaptowanym przez użytkowników systemem operacyjnym w całej historii Microsoftu.

Według danych GemiusRanking z pierwszej połowy grudnia br. w Polsce najwięcej użytkowników (37,9 proc.) korzysta z Windows 7, Windows 10 jest na 5. miejscu z udziałem w rynku na poziomie 8,8 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Microsoft naciska na instalację Windows 10, komunikaty coraz bardziej natarczywe

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jingle
Windows 10 niczym wirus atakujący użytkowników. Edge beznadziejna przeglądarka, windows Phone zwany teraz windows 10 mobile miał być gotowy a jakby ciągle w fazie beta, a do tego za dużo nie wnosi i dalej gotować będzie Android.
11 9
odpowiedź
User
XYZ
A ja dotąd nie mam żadnej informacji o aktualizacji
11 8
odpowiedź
User
TT
Jeżeli nie masz przeprowadzonych wszystkich aktualizacji systemu 7 lub 8/8.1 to nie będzie Ci się okno aktualizacji do 10 pojawiać.
11 8
odpowiedź
User
Eliza
Hahaha. Jeśli mi się zainstaluje "przypadkiem", to laptop na kibel i kupuję MAC-a.
8 12
odpowiedź
User
Tomik
Aktualizacje "Windows" to nie program antywirusowy, więc radzę je wyłączyć by nie zaśmiecały dysku i nie wymuszały aktualizacji do "10-tki".
10 12
odpowiedź