SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Microsoft za wolnością wyboru

Microsoft popiera dołączenie formatu ODF do listy American National Standard.

Microsoft poinformował oficjalnie, że zagłosował za dołączeniem OpenDocument Format (ODF) 1.0 do listy American National Standards. Głosowanie odbyło się w American National Standards Institute (ANSI).

„Lista ‘American National Standards’ nie obejmuje wielu formatów dokumentów, które są dzisiaj w powszechnych użyciu, takich jak PDF, .doc, RTF i HTML. Dołączenie do niej formatu ODF jest tylko początkiem; oczekujemy, że w przyszłości lista będzie dłuższa i będzie odzwierciedlać wybór, jaki klienci mają na dzisiejszym rynku” – powiedział Tom Robertson, Dyrektor do spraw Interoperacyjności i Standardów w Microsoft Corporation.

ANSI nadzoruje rozwój standardów dla produktów, usług, procesów i systemów w Stanach Zjednoczonych. Poprzez grupę InterNational Committee for Information Technology Standards (INCITS) współpracuje również z innymi międzynarodowymi grupami, takimi jak International Organization for Standardization (ISO), aby umożliwić dostępność amerykańskich produktów również w innych częściach świata. Członkami INCITS są firmy Apple, HP, IBM, Intel, Microsoft, Oracle oraz Sony. Microsoft spodziewa się, że kolejnym standardem, który będzie zatwierdzony przez ANSI jest ostatnio ratyfikowany ECMA Open XML File Format. Znany jako ECMA-376, nowy otwarty standard jest certyfikowany obecnie przez ISO.

Open XML File Format został uznany za standard ECMA w grudniu 2006 roku. Użytkownicy oraz firmy informatyczne z wielu krajów wyrazili poparcie dla nowego międzynarodowego standardu.

Użytkownicy Microsoft Office 2007 mają możliwość pracy z wieloma formatami, łącznie z ECMA-376, ODF, PDF oraz innymi, bezpośrednio lub pośrednio, za pomocą darmowych dodatków dostarczonych przez Microsoft.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Microsoft za wolnością wyboru

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl