SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mikołaj Lizut: Roxy jako Rock Radio zaprasza „sieroty” po Esce Rock

W związku ze zmianą formatu muzycznego i nazwy, a także zaangażowaniem Kuby Wojewódzkiego, Radio Roxy (Agora), liczy na znaczny wzrost słuchalności. - Część obecnych słuchaczy zostanie z nami, a do tego dojdzie liczna grupa nowych - mówi Wirtualnemedia.pl Mikołaj Lizut, szef stacji.

Mikołaj Lizut

Mikołaj Lizut

Radio Roxy z końcem ub.r. przestało grać muzykę alternatywną, którą zastąpiła szeroko rozumiana muzyka rockowa. Ponadto z rozgłośni zniknęły autorskie audycje prowadzone przez muzyków (m.in. Katarzynę Nosowską i Pawła Krawczyka, Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego, Katarzynę „Novikę” Nowicką i „Lexusa”, Marię Peszek, Marikę oraz Pablopavo), za to zaczął być zapowiadany program Kuby Wojewódzkiego (przeczytaj więcej na ten temat).

Z kolei w bieżącym tygodniu okazało się, że stacja w najbliższym czasie zmieni nazwę na Rock Radio (więcej na ten temat).

Redaktor naczelny Roxy Mikołaj Lizut w rozmowie z Wirtualnemedia.pl stwierdza, że rozgłośnia mimo zmian ma podobną grupę docelową jak poprzednio. - To nadal osoby w wieku 20-40 lat. Przy czym liczymy na znacznie szersze grono odbiorców niż dotychczas - zaznacza Lizut.

Szef stacji nie ukrywa, że tak duże zmiany w niej są związane z niszą na rynku radiowym, która pojawiła się, gdy z początkiem grudnia ub.r. mocno ograniczony został zasięg Eski Rock (przeczytaj o tym więcej). - Zmiany w Roxy wynikają też ze struktury rynku radiowego i zmian na nim. Jesteśmy stacją komercyjną i stawiamy na muzykę rockową, bo ma ona bardzo duży potencjał - podkreśla Lizut.

Roxy jako Rock Radio liczy na pozyskanie części dotychczasowych słuchaczy Eski Rock, którzy nie mogą już słuchać w eterze tej stacji. - Jest spora grupa słuchaczy osieroconych przez Eskę Rock, którzy nie mają teraz swojego radia. Serdecznie zapraszamy ich do nas - deklaruje.

Z drugiej strony zmiana profilu muzycznego i rezygnacja z autorskich audycji wywołała dużo negatywnych opinii dotychczasowych słuchaczy Roxy (pisaliśmy o tym już pod koniec ub.r. - zobacz szczegóły). Obecnie krytykują oni przede wszystkim to, że w rozgłośni grana jest muzyka soft rockowa, a nawet popowa. Na facebookowym fanpage’u stacji wytykają, że w jej playliście pojawili się tacy wykonawcy jak np. Nickelback, Phil Collins, Genesis czy Eric Clapton.

- Przy tego typu zmianach zawsze słuchacze zachowują się dość konserwatywnie. A wiadomo, że z muzyką jest jak z polityką: wszyscy się na niej znają - komentuje Mikołaj Lizut. - Mam pełną empatię wobec niezadowolonych słuchaczy. Jednak głęboko wierzę, że z czasem przekonają się do nowej formuły. Liczę, że część z nich zostanie z nami, a do tego dojdzie liczna grupa nowych słuchaczy - dodaje.

Szef Radia Roxy potwierdza, że od początku lutego popołudniowy program w rozgłośni będzie prowadził Kuba Wojewódzki. Przy czym na razie nie chce podać dalszych informacji o audycji. - Cały czas pracujemy nad jej koncepcją, więc sporo rzeczy pewnie się jeszcze zmieni - tłumaczy.

Również na początku lutego Radio Roxy zacznie być przedstawiane na antenie jako Rock Radio. Od początku stycznia grane są już dżingle informujące o tej zmianie - stacja jest w nich określana jako „Radio Rock-xy”. - Czekamy jeszcze na uprawomocnienie się stosownej decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - zaznacza Mikołaj Lizut.

W związku ze zmianą nazwy i profilu rozgłośni planowane są działania reklamowe. - Na pewno będziemy starali się wykorzystać w nich wizerunek Kuby Wojewódzkiego - zapowiada Lizut.

Radio Roxy nadaje w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Opolu i Bydgoszczy. Według badania Radio Track, w IV kwartale 2013 roku  miało 0,2 proc. udziału w rynku radiowym (zobacz pełne dane).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mikołaj Lizut: Roxy jako Rock Radio zaprasza „sieroty” po Esce Rock

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tom petty
mikołaj lizus - czego się nie dotknie wszystko wniwecz - parafrazując Kazika - lizus i powiatowy to sie na muzyce znają - wodorosty i kilometry mułu
58 16
odpowiedź
User
czarny.pr
bedzie z tego: Kupa
43 15
odpowiedź
User
Neo
Cały czas gadają z Wojeówózdzkim, jak ma wyglądać jego program. Czyli, to było tak: Panie Jakubie czy mógłby Pan do nas przyjść popracować, prosimy, spada nam słuchalność z 0.02 na 0,001. Ale Pana głos usłyszą inni to przyjdą. Wojewódzki: generalnie to ja nie mam czasu, ale ok potrzebuje na benzyne do porsche i lambordzini- zapłacicie 50 tyś co miesiąc, ja się nagram na dyktafon a wy to w eter. Super! Dziękujęmy!!
25 13
odpowiedź