SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mikołaj Lizut: Roxy jako Rock Radio zaprasza „sieroty” po Esce Rock

W związku ze zmianą formatu muzycznego i nazwy, a także zaangażowaniem Kuby Wojewódzkiego, Radio Roxy (Agora), liczy na znaczny wzrost słuchalności. - Część obecnych słuchaczy zostanie z nami, a do tego dojdzie liczna grupa nowych - mówi Wirtualnemedia.pl Mikołaj Lizut, szef stacji.

Mikołaj Lizut

Mikołaj Lizut

Radio Roxy z końcem ub.r. przestało grać muzykę alternatywną, którą zastąpiła szeroko rozumiana muzyka rockowa. Ponadto z rozgłośni zniknęły autorskie audycje prowadzone przez muzyków (m.in. Katarzynę Nosowską i Pawła Krawczyka, Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego, Katarzynę „Novikę” Nowicką i „Lexusa”, Marię Peszek, Marikę oraz Pablopavo), za to zaczął być zapowiadany program Kuby Wojewódzkiego (przeczytaj więcej na ten temat).

Z kolei w bieżącym tygodniu okazało się, że stacja w najbliższym czasie zmieni nazwę na Rock Radio (więcej na ten temat).

Redaktor naczelny Roxy Mikołaj Lizut w rozmowie z Wirtualnemedia.pl stwierdza, że rozgłośnia mimo zmian ma podobną grupę docelową jak poprzednio. - To nadal osoby w wieku 20-40 lat. Przy czym liczymy na znacznie szersze grono odbiorców niż dotychczas - zaznacza Lizut.

Szef stacji nie ukrywa, że tak duże zmiany w niej są związane z niszą na rynku radiowym, która pojawiła się, gdy z początkiem grudnia ub.r. mocno ograniczony został zasięg Eski Rock (przeczytaj o tym więcej). - Zmiany w Roxy wynikają też ze struktury rynku radiowego i zmian na nim. Jesteśmy stacją komercyjną i stawiamy na muzykę rockową, bo ma ona bardzo duży potencjał - podkreśla Lizut.

Roxy jako Rock Radio liczy na pozyskanie części dotychczasowych słuchaczy Eski Rock, którzy nie mogą już słuchać w eterze tej stacji. - Jest spora grupa słuchaczy osieroconych przez Eskę Rock, którzy nie mają teraz swojego radia. Serdecznie zapraszamy ich do nas - deklaruje.

Z drugiej strony zmiana profilu muzycznego i rezygnacja z autorskich audycji wywołała dużo negatywnych opinii dotychczasowych słuchaczy Roxy (pisaliśmy o tym już pod koniec ub.r. - zobacz szczegóły). Obecnie krytykują oni przede wszystkim to, że w rozgłośni grana jest muzyka soft rockowa, a nawet popowa. Na facebookowym fanpage’u stacji wytykają, że w jej playliście pojawili się tacy wykonawcy jak np. Nickelback, Phil Collins, Genesis czy Eric Clapton.

- Przy tego typu zmianach zawsze słuchacze zachowują się dość konserwatywnie. A wiadomo, że z muzyką jest jak z polityką: wszyscy się na niej znają - komentuje Mikołaj Lizut. - Mam pełną empatię wobec niezadowolonych słuchaczy. Jednak głęboko wierzę, że z czasem przekonają się do nowej formuły. Liczę, że część z nich zostanie z nami, a do tego dojdzie liczna grupa nowych słuchaczy - dodaje.

Szef Radia Roxy potwierdza, że od początku lutego popołudniowy program w rozgłośni będzie prowadził Kuba Wojewódzki. Przy czym na razie nie chce podać dalszych informacji o audycji. - Cały czas pracujemy nad jej koncepcją, więc sporo rzeczy pewnie się jeszcze zmieni - tłumaczy.

Również na początku lutego Radio Roxy zacznie być przedstawiane na antenie jako Rock Radio. Od początku stycznia grane są już dżingle informujące o tej zmianie - stacja jest w nich określana jako „Radio Rock-xy”. - Czekamy jeszcze na uprawomocnienie się stosownej decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - zaznacza Mikołaj Lizut.

W związku ze zmianą nazwy i profilu rozgłośni planowane są działania reklamowe. - Na pewno będziemy starali się wykorzystać w nich wizerunek Kuby Wojewódzkiego - zapowiada Lizut.

Radio Roxy nadaje w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Opolu i Bydgoszczy. Według badania Radio Track, w IV kwartale 2013 roku  miało 0,2 proc. udziału w rynku radiowym (zobacz pełne dane).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mikołaj Lizut: Roxy jako Rock Radio zaprasza „sieroty” po Esce Rock

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tom petty
mikołaj lizus - czego się nie dotknie wszystko wniwecz - parafrazując Kazika - lizus i powiatowy to sie na muzyce znają - wodorosty i kilometry mułu
odpowiedź
User
czarny.pr
bedzie z tego: Kupa
odpowiedź
User
Neo
Cały czas gadają z Wojeówózdzkim, jak ma wyglądać jego program. Czyli, to było tak: Panie Jakubie czy mógłby Pan do nas przyjść popracować, prosimy, spada nam słuchalność z 0.02 na 0,001. Ale Pana głos usłyszą inni to przyjdą. Wojewódzki: generalnie to ja nie mam czasu, ale ok potrzebuje na benzyne do porsche i lambordzini- zapłacicie 50 tyś co miesiąc, ja się nagram na dyktafon a wy to w eter. Super! Dziękujęmy!!
odpowiedź