SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Millenialsi a smartfony

W krajach nordyckich ze smartfonów korzysta blisko 100 proc. osób z pokolenia millenialsów. Niższe wskaźniki notowane są na innych rynkach, w tym w Chinach.

Samsung Galaxy S6Article

Poziom korzystania ze smartfonów wśród millenialsów jest różny w różnych częściach świata.

Szczególnie wysoka penetracja jest w krajach nordyckich. W przeprowadzonym przez Buzzador w styczniu br. badaniu wśród internautów z Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji, niemal wszyscy millenialsi zadeklarowali posiadanie smartfona.

Zróżnicowanie odnotowano w bogatszych krajach Europy Zachodniej. Według analityków eMarketera, w 2016 r. użytkownikami smartfonów będzie 94,4 proc. osób w wieku 18-24 lata oraz 93,1 proc. w wieku 25-34 lata. Nieco niższe są szacunki dla Niemiec (odpowiednio 90,1 proc. i 88,4 proc.) oraz Francji (89,5 proc. i 84,3 proc.).

Natomiast jeszcze wyższe niż dla Wielkiej Brytanii są przewidywania dla innych krajów anglojęzycznych, takich jak Kanada (odpowiednio 93,6 proc. i 93,4 proc.) czy (USA (92,1 proc. i 91,8 proc.).

Z kolei w przypadku Chin prognoza eMarketera zakłada, że zarówno wśród młodszych, jak i starszych millenialsów telefony komórkowe będzie mieć ok. 90 proc. osób. Niższy jednak będzie odsetek mobilnych użytkowników będących posiadaczami smartfonów.

Dołącz do dyskusji: Millenialsi a smartfony

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Laura
jestem z pokolenia Millenialsów i nie wyobrażam sobie życia, ani pracy bez smartfona, chociaż jeszcze kilka lat temu to było normalne. wystarczy jakiś dobry abonament (ja, np. mam uproszczony w TM) i można nie odkładać telefonu przez cały dzień! ;P
odpowiedź
User
beata
hahaha, a ja powiem, że na millenialsa jestem za stara, ale z abonamentu bez dodatkowych kosztów w t mobile też korzystam! ;D
odpowiedź