SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Minister przyjął sprawozdanie zarządu TVP, mimo 21 mln zł straty spółki

Minister skarbu, działający jako walne zgromadzenie akcjonariuszy Telewizji Polskiej, zatwierdził sprawozdanie zarządu spółki oraz udzielił absolutorium jej organom - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Otwiera to możliwość rozpoczęcia działania nowej rady nadzorczej TVP.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVPArticle

O przyjęcie sprawozdania finansowego z działalności Telewizji Polskiej za 2013 rok wnioskowała do ministra skarbu rada nadzorcza spółki. Zdecydowała tak, mimo że TVP zakończyła ub.r. z 20,5 mln zł straty (więcej na ten temat). Walne zgromadzenie akcjonariuszy TVP rozpoczęło się już 30 czerwca br., ale wówczas żadna decyzja nie została podjęta. Obrady zostały najpierw przerwane do 11 lipca, a potem do 28 lipca.

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, wczoraj walne zgromadzenie przychyliło się do wniosku rady nadzorczej i sprawozdanie zarządu kierowanego przez Juliusza Brauna za ub.r. zostało zatwierdzone. Minister udzielił też absolutorium zarówno zarządowi jak i radzie nadzorczej spółki. Akt ten zakończył również oficjalnie funkcjonowanie dotychczasowej rady.

Prawdopodobnie dziś minister skarbu poda nazwisko osoby, która z jego rekomendacji jako ostatnia zasiądzie w składzie nowej rady nadzorczej publicznego nadawcy.

Dotychczas w skład nowej rady zostało powołanych pięciu członków wybranych w konkursie przez KRRiT: Stanisław Jekiełek (przewodniczący obecnej rady nadzorczej, adwokat, sędzia), Leszek Rowicki (sekretarz obecnej rady, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego), Tadeusz Kowalski (pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektor Filmoteki Narodowej, dotąd zasiadał w radzie z rekomendacji ministra kultury), Marzena Barańska (pracownik naukowy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, sędzia) i Juliusz Maliszewski (dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy, szef rady nadzorczej Radia RDC) oraz Lech Jaworski, którego mianował minister kultury (dowiedz się więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Minister przyjął sprawozdanie zarządu TVP, mimo 21 mln zł straty spółki

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
końcówka
Rząd zrezygnował z ostatniej szansy zamknięcia tej propagandowej prlowsko-udeckiej tuby. Nowa-stara, nic- -nie-znacząca dworakowa rada nadzorcza składa się z samych politruków. Do obsadzenia została im już tylko CENZURA na mysiej. Wybory i tak przegrają. Te i następne.
odpowiedź
User
były wyborca PO
Wyniki finansowe - dno, wyniki oglądalności - dno, wizerunek spółki - dno, poszanowanie praw pracowniczych - dno, a minister siedzi i zawija tę całą sytuacje z sreberka. A ta sytuacja to co na kształt sieci towarzysko-bieznesowej. Nawet jeśli oglądalność spadnie poniżej 5 % to i tak nic się nie zmieni. ale dziwne, że ten układ przez tyle lat nie jest w stanie zapewnić potworkowi z Woronicza dopływu paliwa czyli ustawy o finansowaniu tvp. panie premierze - PO straciła mój głos, bezpowrotnie.
odpowiedź
User
fikołek
Brońciu, dziekuję, żeś mnie wypierd.. z tej szmatławej telewizji. Wielkie dzięki :-)
odpowiedź