SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ministerstwo Sprawiedliwości zmienia katalog prasy dla sądów. Z listy znika „Newsweek” i „Gazeta Wyborcza”

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki uaktualnił listę tytułów prasowych, które mogą być kupowane przez sądy apelacyjne, skreślając z niej „Newsweek”, „Gazetę Wyborczą” i „Politykę”. Nowy katalog został rozesłany do dyrektorów sądów.

Article

Do tej pory prenumeratą prasy dla wszystkich sądów w Polsce zajmowało się Centrum Zakupów dla Sądownictwa w Krakowie, które zamawiało prasę wedle zapotrzebowania prezesom, sędziom, dyrektorom czy rzecznikom prasowym sądów. Od nowego roku Ministerstwo Sprawiedliwości wyraziło zgodę na samodzielny zakup prasy przez poszczególne oddziały sądów.

Dyrektorzy sądów mają do wyboru prenumeraty 146 tytułów, w tym m.in. „Nasz Dziennik”, „W Sieci”, „Rzeczpospolitą” i „Dziennik Gazetę Prawną”, które to tytuły - zdaniem Jakiego - „trudno zaliczyć do prawicowych”. Na liście są również dzienniki regionalne i tytuły specjalistyczne, niezbędne w codziennej pracy sądów.

Resort sprawiedliwości tłumaczy, że decyzję o utworzeniu zamkniętego katalogu tytułów prasowych, które mogą zamawiać sądy apelacyjne, podjęto za rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Teraz wiceminister Jaki jedynie uaktualnił już istniejącą listę, usuwając z niej „Gazetę Wyborczą”, „Newsweek” i „Politykę”.

- W ramach pluralizmu wybraliśmy inne tytuły. To zawsze był katalog zamknięty. Nic się nie zmienia. Zawsze ktoś miał przywilej. Tylko my dbamy, aby uprzywilejowani się zmieniali - wyjaśniał na Twitterze decyzję MS wiceminister Jaki. - Zamknięty katalog gazet to pomysł poprzedniej władzy. Rozważymy w kolejnym roku całkowite otwarcie zamówień do decyzji Sądów - dodał.

Dołącz do dyskusji: Ministerstwo Sprawiedliwości zmienia katalog prasy dla sądów. Z listy znika „Newsweek” i „Gazeta Wyborcza”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Półwyspiarz
Sądownictwo to jak sądzę jednostka budżetowa więc sranie kasą na prenumeratę np.Rzeczypospolitej (4.20 zł.) to draństwo. Może by tak KLAN prawniczy kupował je z własnej kieszeni!!!! Kupujcie im jeszcze jednorazowe chusteczki do nosa i może wykałaczki!
odpowiedź
User
xxx
"Dyrektorzy sądów mają do wyboru prenumeraty 146 tytułów, w tym m.in. „Nasz Dziennik”, „W Sieci”, „Rzeczpospolitą” i „Dziennik Gazetę Prawną”, które to tytuły - zdaniem Jakiego - „trudno zaliczyć do prawicowych”. " Oczywiście, że trudno zaliczyć np. "Nasz Dziennik" do prawicowych, oj trudno.
odpowiedź
User
g
Powinien być zakaz prenumerat! Co najwyżej pisma branżowe mogłyby być kupowane, z bardziej popularnych najwyżej "Rz" i "GP".
odpowiedź