SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mirosław Kochalski został prezesem Ciechu

NWZ Ciechu: RN zmniejszona do 5 osób po wymianie prezesa.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki chemicznej Ciech SA odwołało w poniedziałek 7 z 9 osób z rady nadzorczej spółki i powołało do tego gremium 3 nowe osoby, tym samym ustalając liczbę członków RN na 5 osób. Wcześniej WZ dokonało zmian w zarządzie spółki.

Ze „starej”, 9-osobowej RN, pozostał Zbigniew Markowski i Dariusz Krajowski-Kukiel. Do RN wybrano 3 nowych członków: Andrzeja Cwynara, Grzegorza Misia i Wojciecha Fedko.

Wcześniej w poniedziałek WZ wybrało na prezesa Ciechu Mirosława Kochalskiego, do niedawna zarządcę komisarycznego Warszawy, w miejsce odwołanego Ludwika Klinkosza.

WZ powołało także na członka zarządu spółki Wojciecha Wardackiego, prezesa Zachemu, w miejsce odwołanego wiceprezesa Jerzego Golisa.

Na swoim stanowisku pozostał trzeci członek zarządu - Stefan Rojewski.

Wszystkich zmian personalnych dokonano na wniosek zależnej od Skarbu Państwa Kompanii Węglowej (KW), reprezentowanej przez Janusza Radomskiego, dyrektora departamentu w Ministerstwie Skarbu Państwa (MSP), choć KW znajdowała się dotąd pod nadzorem resortu gospodarki.

Za proponowanymi zmianami opowiadało się na ogół ok. 10,30 mln głosów (głównie Kompanii Węglowej), przeciw było na ogół mniej niż 3,00 mln głosów, a wstrzymywało się ponad 3,00 mln.

Przeciwny wszystkim zmianom był m.in. japoński fundusz inwestycyjny - Pension Fund Association, posiadający ponad 2 tys. głosów, który jako jedyny domagał się zaprotokołowania sprzeciwów.

W ub. tygodniu, w oparciu o szacunkowe wyniki grupy za pierwszą połowę br. Ciech podniósł prognozę skonsolidowanego zysku netto na 2006 rok do 134 mln zł z prognozowanych w lutym 121 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mirosław Kochalski został prezesem Ciechu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl