SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mittal Steel sponsorem starań o ME

Stalowy koncern Mittal Steel ogłosił w poniedziałek, że jako główny sponsor będzie wspierał ofertę Polskiego Związku Piłki Nożnej dotycząca organizacji finałów ME w 2012 roku.

Umowa została zawarta za pośrednictwem firmy TWI należącej do grupy IMG Media oraz firmy World In Motion.

Odbywające się co cztery lata Mistrzostwa Europy są jednym z największych wydarzeń w kalendarzu rozgrywek piłki nożnej na świecie. Polski Związek Piłki Nożnej, wspólnie z Ukraińską Federacją Piłki Nożnej, po raz pierwszy w historii składa ofertę na zorganizowanie imprezy o tak wielkim prestiżu i skali.

Wspólna kandydatura Polski i Ukrainy będzie konkurowała z propozycją zgłoszoną przez narodowe związki piłki nożnej z Włoch oraz wspólną ofertą zgłoszoną przez Chorwację i Węgry. Zwycięska oferta zostanie ogłoszona w grudniu 2006 r.

Komentując, Aditya Mittal, Prezes i Dyrektor Finansowy Mittal Steel, powiedział:

„Jesteśmy jednym z największych inwestorów zagranicznych w Polsce i jesteśmy przekonani, że nasze inwestycje będą miały znaczące korzyści ekonomiczne dla tego kraju. Chcielibyśmy jednak, aby nasze zaangażowanie sięgało dalej i dlatego uważamy, że objęcie przez nas roli głównego sponsora byłoby wyrazem naszego uznania dla Polski i Polaków. Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem w tym kraju i jeżeli właśnie ta oferta zostanie wybrana, Polska będzie miała wyjątkową okazję zorganizowania znaczącej imprezy sportowej o niespotykanej dotąd skali. Przyniosłoby to nie tylko korzyści ekonomiczne w postaci niezbędnego rozwoju infrastruktury, ale byłoby również wspaniałym wydarzeniem dla Polaków”.

Adam Olkowicz, członek Prezydium Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, dodał:

„Jesteśmy zachwyceni, że firma działająca na całym świecie i tak uznana jak Mittal Steel, zdecydowała się sponsorować naszą ofertę na zorganizowanie Euro 2012. Firma ta ma znaczącą obecność w Polsce i dobrze rozumie korzyści płynące dla naszego państwa z występowania jako gospodarz jednej z największych prestiżowych imprez piłkarskich świata. Jesteśmy przekonani, że przedstawiona przez nas oferta, ciesząca się  wsparciem politycznym najwyższego szczebla, stanowi bardzo dobrą platformę do zorganizowania mistrzostw. Mamy naprawdę duże szanse na to, aby pod koniec bieżącego roku UEFA wybrało właśnie naszą kandydaturę. Wsparcie takich organizacji jak Mittal Steel zwiększy nasze szanse na zwycięstwo”.

Mittal Steel jest największą na świecie firmą stalową. Ma swoje zakłady w szesnastu państwach. W Polsce Mittal kupił Polskie Huty Stali. Polska firma skupia ok. 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego. Grupuje cztery największe polskie huty położone w Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu i Świętochłowicach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mittal Steel sponsorem starań o ME

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl