SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MNI wkrótce poinformuje o kolejnych akwizycjach

Spółka telekomunikacyjna MNI wkrótce sfinalizuje zakup firmy dataCOM i prawdopodobnie jeszcze w tym kwartale poinformuje o nabyciu podmiotów zajmujących się produkcją treści multimedialnych.

Po wejściu na rynek telefonii komórkowej jako MVNO, chce uzyskać przychody z tego tytułu jeszcze w tym roku, zapowiada prezes MNI Piotr Koenig.

„Rozmowy z dataCOM są na finalnym etapie. Warunki umowy zostały już ustalone” – powiedział Koenig w wywiadzie dla agencji ISB.

MNI ma przejąć 76,49% kapitału dataCOM za 19 mln zł, z tym że z tej kwoty 1 mln zł ma być zapłacony do 31 lipca przyszłego roku pod warunkiem, że marża brutto dataCOM nie będzie niższa niż w okresie od czerwca 2005 roku do maja 2006 roku.

Koenig powiedział, że dataCom to spółka telekomunikacyjna posiadająca własną infrastrukturę telekomunikacyjną, w tym sieć światłowodową na terenie Warszawy i około 2 tys. klientów telefonii stacjonarnej, głównie biznesowych na terenie południowej części aglomeracji warszawskiej.

Niedługo MNI przejmie firmę lub firmy, które zajmują się produkcją treści multimedialnych tzw. kontentu, co ma umożliwić zbudowanie nowoczesnej platformy dla 3G i telewizji cyfrowej, poinformował prezes.

„Takie przejęcie jest bardzo prawdopodobne jeszcze w tym kwartale” – powiedział Koenig.

Koenig powiedział też, że MNI nie zrezygnowało też z planów zakupu płockiego operatora telefonii stacjonarnej firmy Petrotel.

Zgodnie ze strategią MNI, na przejęcia ma trafić 80% środków z planowanej na wrzesień nowej emisji akcji. Wpływy z tej emisji mają wynieść około 67 mln zł.

Duże nadzieje spółka wiąże z wejściem w segment telefonii komórkowej jako MVNO. W środę operator poinformował, że oczekuje, iż w ciągu kilku tygodni podpisze umowę o wykorzystaniu sieci Polkomtela do świadczenia usług mobilnych jako operator wirtualny MVNO.

„Jednocześnie prowadzimy negocjacje z pozostałymi operatorami komórkowymi, wybierzemy najlepszą ofertę” – podkreśla Koenig.

MNI zamierza pozyskać w ciągu najbliższych 36 miesięcy około 500 tys. abonentów telefonii komórkowej.

„Takie nowe rozwiązanie MVNO chcemy zapewnić jako dodatkową usługę naszym abonentom. Klientów, którzy nie są naszymi abonentami, a korzystają już z oferty MNI, chcemy przyciągnąć oferując im jeszcze lepszy dostęp do tych usług” – powiedział Koenig.

Prezes dodał, że w związku z planowanymi akwizycjami i rozpoczęciem działalności jako MVNO spółka analizuje zmianę prognozy wyników za 2006 rok.

MNI zakłada na poziomie grupy osiągnięcie w 2006 roku 35 mln zł EBITDA oraz 140 mln zł przychodów. W przyszłym roku EBITDA ma wynieść 50 mln zł przy 180 mln zł, a w 2008 roku przy przychodach 225 mln zł MNI chce wypracować 65 mln zł EBITDA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MNI wkrótce poinformuje o kolejnych akwizycjach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl