SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

MNI zmniejszy emisję, strategię w większym stopniu sfinansuje zyskami

Spółka MNI zmniejszy do 67,7 mln zł wartość emisji akcji z planowanych wcześniej 100 mln zł, ponieważ strategię firmy sfinansują częściowo zyski uzyskiwane przez nią w najbliższych latach.

Poinformował agencję ISB Mariusz Pilewski, prezes MNI. Spółka prowadzi zaawansowane rozmowy na temat przejęć i jest przekonana, że jeszcze w tym roku wejdzie na rynek jako wirtualny operator komórkowy.

„Zarząd przeanalizował wpływy w przyszłych latach, przedstawił prognozę i uznał, że strategię można częściowo sfinansować z zysków w przyszłych latach” – powiedział Pilewski.

Według pierwotnych zapowiedzi MNI zamierzało podwyższyć kapitał zakładowy o 100 mln zł poprzez emisję 100 mln akcji po cenie emisyjnej 1 zł, z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

Ostatecznie jednak zarząd MNI zarekomenduje walnemu, które zbierze się 30 czerwca, aby spółka wyemitowała 67.714.674 akcji serii L po cenie emisyjnej 1 zł. Planowanym dniem prawa poboru jest 15 września 2006 roku. Obecnie kapitał MNI dzieli się na 22.571.558 akcji.

Podwyższenie kapitału MNI ma wspomóc sfinansowanie strategii spółki zakładającej poszerzenie oferty spółki o nowe produkty dla telefonii mobilnej, telewizji internetowej i cyfrowej, a także nowe usługi dostępu do internetu za pośrednictwem technologii radiowych, jak np. WiMax. W swoich planach MNI ma też przejęcia kolejnych podmiotów z branży telekomunikacyjnej i medialnej.

„Zakładamy, że na pewno w tym roku staniemy się MVNO. Technologicznie jesteśmy do tego przygotowani. Rozmawiamy z operatorami mobilnymi i to jest tylko kwestia czasu kiedy taką umowę podpiszemy” – powiedział Pilewski.

Prezes MNI powiedział też, że trwają bardzo zaawansowane rozmowy na temat przejęć, na które ma trafić większość środków z emisji.

„Rozmawiamy z podmiotami z branży telekomunikacyjnej i medialnej” – powiedział Pilewski.

MNI zakłada na poziomie grupy osiągnięcie w 2006 roku 35 mln zł EBITDA oraz 140 mln zł przychodów. W przyszłym roku EBITDA ma wynieść 50 mln zł przy 180 mln zł, a w 2008 roku przy przychodach 225 mln zł MNI chce wypracować 65 mln zł EBITDA.

W pierwszym kwartale tego roku MNI miała 3,31 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 4,93 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 4,26 mln zł wobec 5,25 mln zł zysku rok wcześniej, a skonsolidowane przychody wyniosły 40,05 mln zł wobec 16,34 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MNI zmniejszy emisję, strategię w większym stopniu sfinansuje zyskami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl