SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mniej klientów Plusa. Przez czyszczenie bazy i odejścia niemarżowych abonentów

Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus, na koniec I kwartału br. miał 13,9 mln klientów, o 1,7 proc. mniej niż rok wcześniej. Spadły też przychody spółki, która zanotowała jednak 15 mln zł zysku netto.

Article

Liczna klientów kontraktowych Polkomtela na koniec marca br. wyniosła 7,360 mln, o 40 tys. mniej niż kwartał wcześniej. Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu i wiceprezes Polkomtela, tłumaczy, że spadek liczby klientów abonamentowych wynika głównie z odejść klientów biznesowych, dużych firm. - Marżowość tych produktów jest bliska zeru - wyjaśnia.

Na koniec I kwartału br. Plus miał też 6,535 mln klientów usług przedpłaconych, czyli o194 tys. mniej niż 31 grudnia ub.r. Libicki wyjaśnia, że spadek liczby kart prepaid wynika z procesu czyszczenia bazy z nieaktywnych użytkowników. Być może w sierpniu operator ujawni, jak dokładnie wygląda liczba aktywnych i nieaktywnych użytkowników telefonii w modelu prepaid w Polsce.

ARPU klientów kontraktowych w I kwartale br. wyniosło 50,7 zł, zaś ARPU klientów usług przedpłaconych ukształtowało się na poziomie 11,1 zł.

Polkomtel na koniec 31 marca br. miał 3,5 mln aktywnych użytkowników transmisji danych, a udział smartfonów w sprzedaży aparatów telefonicznych w tej sieci sięgnął już 77 proc.

Przychody Polkomtela w pierwszych trzech miesiącach wyniosły 1,6 mld zł, czyli o 4 proc. mniej niż rok temu. Spadek ten wynikał głównie z redukcji stawek MTR (gdyby wyeliminować ten czynnik to przychody wzrosłyby o 1 proc.).

Spółka zanotował zysk EBITDA na poziomie 729 mln zł (wzrost o 2 proc.), a jej zysk netto uplasował się na poziomie 15 mln zł.

Polkomtel od 7 maja br. jest częścią Grupy Cyfrowego Polsatu (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mniej klientów Plusa. Przez czyszczenie bazy i odejścia niemarżowych abonentów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PZA
Zdaje się że Vodafone znów kupi Plusa w 100% bo użytkowników ubywa a długi rosną coraz bardziej.
odpowiedź