SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mniej klientów UPC Polska, ale rośnie internet i telewizja cyfrowa

Sieć kablowa UPC Polska razem z przejętą siecią Aster na koniec II kwartału br. miała 1 478 800 abonentów, czyli mniej niż trzy miesiące wcześniej. Wzrosła za to liczba klientów korzystających z poszczególnych usług - telewizji cyfrowej, internetu i telefonii.

Mniej klientów UPC Polska, ale rośnie internet i telewizja cyfrowa

Przez II kwartał br. łączna liczba abonentów UPC Polska zmalała o 14 100. Operator w komunikacie tłumaczy tę sytuację odłączeniami klientów usługi analogowej, a także przypadającym na czerwiec zakończeniem umów terminowych podpisywanych przez studentów.

Najwięcej abonentów na dzień 30 czerwca br. korzystało z usługi dostępu do internetu. Było to 809 600 klientów, czyli o 9 300 więcej niż na koniec I kwartału br.

Drugą najpopularniejszą usługą operatora była telewizja cyfrowa mająca 688 900 klientów, o 56 tys. więcej niż na koniec I kwartału br. Liczba klientów wyłącznie telewizji analogowej spadła w tym okresie z 678 000 do 638 700.

Najmniej osób korzystało z telefonii stacjonarnej. Na koniec I półrocza było to 417 400, czyli o 21 200 więcej niż trzy miesiące wcześniej

Wzrosła też łączna liczba usług świadczonych przez sieć o 17 400 do poziomu 2 554 600. Na koniec II kwartału z pakietów dwóch lub trzech usług korzystała prawie połowa abonentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mniej klientów UPC Polska, ale rośnie internet i telewizja cyfrowa

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
klient cyfryplus
Ja nie widzę sprzeczności. Oba źródła podają tak samo.
Klientów telewizji cyfrowej przybyło. Klientów internetu przybyło. Klientów telefonii przybyło. Klientów telewizji analogowej ubyło.
W sumie liczba abonentów spadła, ale liczba sprzedanych usług wzrosła, bo większość klientów korzysta z więcej niż jednej usługi.
odpowiedź